Yükseltilmiş Döşeme
0533 591 35 89

Enkapsüle Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Enkapsule Kaplı Yükseltilmiş Döşeme sistemleri çok farklı kullanım alanına ve çok farklı bileşenler ile oluşturulmuş modelleri olan geniş kapsamlı bir döşeme sistemidir. Farklı kullanım alanlarına göre ürünün hangi özelliği baskın olmasını istersek o duruma göre gerekli olan madde ile kaplayarak ve o duruma dayanıklı hale getirerek farklı yükseltilmiş döşeme sistemleri yaratılmaktadır. Bu sebeple oluşturulan bir ürün olan yükseltilmiş döşeme de bu ürünlerden bir tanesidir. Enkapsüle yükseltilmiş döşeme nedir?

Enkapsüle kaplı yükseltilmiş döşeme çeşitli ebatlarında oluşturulan, sunta özlü ya da yüksek yoğunluklu kalsiyum sülfat özlü  panel kullanılarak, üst ve yan yüzeylerinde de galvanize çelik kaplama kullanılarak elde edilen bir yükseltilmiş döşeme ürünüdür. Diğer yükseltilmiş döşeme ürünlerinden farklı olarak üretim ve kullanıma hazırlanışı vardır. Bu üründe paneller üst ve alt yapıları birbirlerine kenetlenmiş olarak kullanılmaktadır.

Encapsul panel uygulamasi

Enkapsüle Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Nerelerde Kullanılır?

Enkapsüle kaplı yükseltilmiş döşeme sisteminin kullanım alanları çeşitlilik göstermektedir. Bu alanlar şöyledir; Modern Ofisler, Bilgi işlem odaları, Santral Odaları, Eğitim Merkezleri, Trafo merkezleri, Pano odaları, Call Center, Banka şubeleri, Sistem odaları gibi alanlarda güvenle kullanılmaktadır.

Enkapsüle Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Diğer yükseltilmiş döşeme sistemlerinden farklı ve aynı yapıda avantajları bulunabilmektedir. Fakat sadece kendisine özgü avantajları da bulunmaktadır. Enkapsüle kaplı yükseltilmiş döşeme sistemlerinin avantajları şu şekildedir; Modüler yapıda olmasıyla yerleşim planı değişikliği sorun yaratmamaktadır. Alandaki kablo, havalandırma kanalları, su ve yangın tesisatları gibi görüntü kirliliği oluşturabilecek durumları ortadan kaldırır. Yoğun ofis cihazlarının bulunduğu alanlarda oluşan statik elektriğin iletilmesini sağlamaktadır. Zengin kaplama seçenekleri ile size kaplama yapacağınız alanı kendi zevkinize göre oluşturmanıza olanak sağlar.

Kolay montaj yapılmasına uygun yapısı sayesinde uygulanması kolay ve diğer montaj işlemleri için sökülüp takılmasında sorun çıkarmamaktadır. Kullanacağınız alanınıza göre kullanım kolaylığı ve isteğinize göre yüksekliğini ayarlayabilmenize izin vererek size uygun yüksekliklerde kullanımınıza izin vermektedir. Bu ve bunlar gibi birçok avantajı bünyesinde barındıran  yükseltilmiş döşeme sistemi diğer yükseltilmiş döşeme sistemlerine benzer yanları olsa da yapısı bakımından ve içerisinde bulunan malzeme açısından farklı bir yükseltilmiş döşeme gurubunu oluşturmaktadır.