Yükseltilmiş Döşeme
0533 591 35 89

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları 1

94 / 100

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları ve Sistemleri

Yükseltilmiş döşeme fiyatları genel olarak zemin kaplama sektörü içerisinde en yüksek fiyat politikasına sahip olan kaplama türlerinden bir tanesidir. Bunun sebebi kullanılan aksesuar çeşitleri ve malzeme türlerinden kaynaklanmaktadır. Ancak Yükseltilmiş döşeme fiyatları yüksek olduğu halde zemin kaplama ürünleri arasında en çok tercih edilen uygulamalardandır. Bunun en önemli sebebi aynı özelliği karşılayabilecek başka alternatiflerinin bulunmamasıdır. Peki Yükseltilmiş Döşeme Nedir? Nerelerde Kullanılır? gibi düşünceleriniz varsa kısaca bunu sizlere açıklayalım.

Yükseltilmiş döşeme uygulamaları, özellikle iç mekanlar da hazır bulunan zeminlerin üzerine ikinci bir zemin oluşturma işlevidir. Özel ayak ve kuşaklar vasıtasıyla üzerlerine yükseltilmiş zemin paneli getirilerek genel de yüksekliği 100 cm aşmayacak şekilde zemin üstü zemin oluşturmaktadır. Yükseklik ölçüleri genel de 8 cm ile 50 cm arasında değişim göstermektedir.

Bu uygulama sayesinde oluşabilecek tüm alt yapı hizmetleri Yükseltilmiş Zemin uygulamasının altında bırakılarak üst kısımda sade pürüzsüz bir görünüm elde edilmektedir. Ayrıca uygulama kapsamında 60×60 gibi paneller kullanılarak Yükseltilmiş döşeme uygulaması yapılan zeminlerde alt yapı hizmetlerine kolayca ulaşılabilir ve bölgesel anlamda müdahale gerçekleştirilebilir.

Yükseltilmiş döşeme panellerin de üst kaplama olarak çeşitli zemin kaplama ürünleri kullanılabilmektedir. Bunlardan en yaygın olanı Pvc Kaplı Yükseltilmiş Döşeme ve Encapsul (Galvanize Çelik) Kaplı Yükseltilmiş Döşeme modelleridir. Bu modeller kapsamında alışveriş merkezleri, ofis ve büro tarzı gibi yoğun işlevsel alanlar da Encapsul Kaplı Yükseltilmiş Zemin ürünleri tercih edilirken, Elektrik odaları, bilgisayar odaları, sistem ve pano odaları gibi su, doğalgaz ve elektrik tesisatlarının geçtiği bölgeler de ise Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin panelleri kullanılmaktadır.

Ayrıca gerek ofis alanlarında gerek sistem ve pano odaları gibi mekanlar da Seramik kaplı yükseltilmiş zemin ürünleri (Genel olarak ofis bölgeleri için)ya da Hpl dediğimiz Laminat kaplı yükseltilmiş zemin panelleri(Genel olarak sistem ve pano odaları için) tercih edilebilmektedir.

Yükseltilmiş döşeme panelleri arasında öneminin vurgulanması gereken diğer önemli bir konu ise yangına dayanıklılık özellikleridir. Sunta Özlü  ve Kalsiyum Sülfat Özlü olarak iki ayrı kalemde üretilen Yükseltilmiş Döşeme panelleri birbirlerinden farklı yangına dayanıklılık sınıfına tabidirler. Şöyle ki Sunta özlü paneller kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş zemin panellerine kıyasla daha az bir süre dayanıklılık göstermektedir.

Bu konu kalsiyum sülfat paneller yaklaşık 90 dakika yangına dayanıklılık testine sahip iken sunta özlü yükseltilmiş döşeme fiyatları panelleri ise yaklaşık 30 dakika gibi bir test sonucu vermektedirler. Bu kapsam da elektrik odaları, sistem ve pano odaları gibi yoğun kablolama ağına sahip bulunan birçok bölge için oluşabilecek yangın tehdidine karşın kalsiyum özlü yükseltilmiş döşeme panelleri tercih edilmektedir.

Yükseltilmiş döşeme fiyatlari açısından da bakıldığı zaman kalsiyum Sülfat özlü paneller sunta özlü panellere kıyasla daha yüksek fiyata sahip olmaktadır.

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları ve Çeşitleri

Yükseltilmiş döşeme sistemlerinin hepsinde kullanılan alt yapı uygulamaları aynıdır, tercih edilen model ve yükseklik doğrultusun da tüm çeşitlere uygulanmaktadır. Ancak Yükseltilmiş Döşeme fiyatlarında ürünlerinde farklı olan ve fiyatı da en çok etkileyen ürün çeşidi Yükseltilmiş Döşeme Panelleridir. Bu Panellerden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Folyo Kaplı Panel
 • Encapsüle Kaplı Panel
 • Pvc Kaplı Panel
 • Laminat Kaplı Panel
 • Seramik Kaplı Panel

Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Zemin uygulamaları arasında en uygun yükseltilmiş döşeme fiyatlarına sahip olan panel çeşididir. Bu uygulamanın alt ve üst yüzeyin de folyo kaplama kullanılmaktadır. Özellikle kullanılmak istenmesinde ki en önemli etken uygulama yapıldıktan sonra üzerine Karo Halı uygulamasına olanak sağlamasıdır. Ofis vb. yerler de Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme uygulaması yapıldıktan sonra zeminin görselliği açısından üzerine Karo Halı Kaplama uygulaması yapılarak şık bir görünüm elde edilir. En uygun yükseltilmiş döşeme fiyatlarına sahip olması ve üzerine ikinci bir uygulama imkanı oluşturmasıyla en çok tercih edilen yükseltilmiş zemin uygulaması olmaktadır.

Encapsül Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Encapsül kaplı yükseltilmiş döşeme olarak bilinen panelin asıl adı Galvanize Çelik kaplı yükseltilmiş döşeme panelidir. Bu panelin özelliği alt kısımda ve üst kısım da 0,4 mm ya da 0,5 mm galvanize çelik kullanılmasıdır. Kalsiyum sülfat ya da Yonga Levha olarak üretimleri mevcuttur. Galvanize Çelik panel olarak üretilen bu paneller Folyo kaplı panellere göre çok daha sağlam bir yapıya sahip bulunmaktadır. Daha uzun yıllar kullanımı mümkün olan bu paneller üst yüzeylerinin çıplak galvanize çelik olması sebebiyle, Lvt, Karo Halı ya da Pvc Kaplama gibi diğer zemin kaplama malzemeleri ile ortak kullanılabilmektedir. Alışveriş merkezleri, ofis gibi çalışma alanları vb. tüm alanlarda kullanımı mümkündür.

Encapsül kaplı yükseltilmiş döşeme fiyatları
Encapsül yükseltilmiş döşeme

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin uygulaması alt katman da folyo ya da galvanize çelik, iç dolgu kısmın da kalsiyum ya da yonga levha üzerine pres uygulaması dahilinde Pvc Kaplama yapılarak hizmete sunulmaktadır.

Bu uygulamanın amacı üzerine kaplanmış olan PVC Kaplamalar sayesinde hem çok değişik renk ve desenler elde edilir hem de antistatik olan bu ürünler sayesinde Sistem odaları, Bilgisayar odaları ve Elektrik odaları gibi mekanlar için elektrik akımını minimuma indirme özelliğine sahiptirler. Ayrıca hijyenik ve uzun ömürlü kullanımına sahiptirler. Kalınlıkları 2 mm olana Pvc kaplama ürünleri Heterojen Pvc, Homojen Pvc ve Anti-Statik Pvc olarak ayrıştırılmaktadır. Genel üretim Heterojen Pvc ile kaplanmaktadır, ancak tercih doğrultusunda diğer ürünler de üretilebilmektedir. Kullanım alanları olarak yükseltilmiş döşeme türleri içerisinde en çok kullanılan modeldir.

Pvc kaplı yükseltilmiş döşeme
yükseltilmiş döşeme fiyatları

Laminat Kaplı Yükseltilmiş Zemin

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları arasında en yüksek fiyata sahip Yükseltilmiş Döşeme uygulamasıdır. Pvc Kaplı Panel de olduğu gibi Pres uygulaması yapılarak üst kısma laminant kaplama yapılma işlevidir. Görsellik açısından verdiği doğallık kapsamın da tercih edilme oranları artmaktadır. Kullanım alanları daha çok ofis, büro vb. yerlerdir. Genel de üretimi beyaz damarlı çeşidindedir, ancak tercih doğrultusunda farklı renk ve model seçimleri de bulunmaktadır.

Yonga levha ya da kalsiyum sülfat panel olarak her iki sınıfta da üretimi bulunmaktadır. Pvc kaplı yükseltilmiş döşeme panelleri gibi elektrik akımını koruma özelliğine sahiptir. Üst kaplamasında bulunan laminant kaplama genel de 0,8 mm ya da 1 mm olarak üretilmektedir. Bu kaplama elektrik akımının yayılmasını önleyici bir etkiye sahiptir. Bu özelliği kapsamın da Pvc kaplı paneller gibi her alanda kullanmak mümkündür. Ayrıcı çok çeşit renklere sahip olması nedeniyle de ofis vb. alanlarda şık bir görünüm elde etmek için tercih edilmektedir.

Ahşap kaplı yükseltilmiş döşeme 1
Ahşap yükseltilmiş döşeme  Paneli

Seramik Kaplı Yükseltilmiş Zemin

Bu yükseltilmiş döşeme modeli adından da anlaşılacağı üzere seramik doğal taş vb. ürünlerle panelin üst yüzeyine presleme yapılarak yeni bir yükseltilmiş zemin uygulaması oluşturma işlevidir. İç ve Dış mekanlarda kullanılabilme özelliğine sahiptir. Sudan etkilenmez ve ağır yük taşıma olanaklarına imkan vermektedir. Bu sebeple alışveriş merkezleri gibi insan trafiğinin yoğun olduğu ve görsellik açısından önem arz eden mekanlarda kullanılmaktadır.

Seramik yükseltilmiş döşeme 1
Seramik yükseltilmiş döşeme 1 Paneli

Yükseltilmiş Zemin İç Dolgu Çeşitleri

Yükseltilmiş döşeme panellerinin iç dolgu kısımları farklı özelliklere ve uygulamalara sahiptirler.

 • Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin
 • Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin
 • Beton Özlü Yükseltilmiş Zemin

gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bu ürünler arasında en yaygın olanı ve en uygun fiyatlı yükseltilmiş döşeme fiyatına sahip olanı Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin Kaplama ürünüdür. Yanmazlık özelliğine en az sahip olan bu ürün ortalama 20-30 dk yanmazlık özelliği göstermektedir. Kalsiyum Sülfat Özlü Panel ise yaklaşık 90 dakikalık bir yanmazlık özelliğine sahip bulunmaktadır. Yükseltilmiş döşeme iç dolguları arasında fiyata en çok etki eden ise Beton Özlü Panellerdir. Beton Özlü Panellerin en önemli özelliği üzerine gelebilecek yük ağırlığını en fazla taşıyabilme kapasitesine sahip olmalarıdır.

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları

Yükseltilmiş döşeme fiyatları kullanılacakları malzemeler doğrultusunda farklılar göstermektedir. Yükseltilmiş döşeme fiyatlarını etkileyen faktörleri ele almak gerekirse yaptığımız açıklamalar doğrultusunda kısaca üç başlıkta toplayabiliriz.

 1. Kullanılan Ayaklar için tercih edilen yükseklik ve kuşak tercihi.
 2. Yükseltilmiş Döşeme için kullanılan Üst Kaplama Türleri.
 3. Yükseltilmiş Döşeme de kullanılan İç Dolgular.

Bu üç faktör yükseltilmiş döşeme fiyatlandırılmasındaki en önemli etkendir. Öncelikle 1. madde üzerinde duralım:

Yükseltilmiş döşeme uygulamalarında kullanılacak olan ayak yükseklikleri fiyat bakımından çok önemlidir. Gerekmedikçe fazladan yükseklik tercih edilmemelidir. Çünkü yükseklik arttıkça maliyet artmaktadır. Ayrıca yüksekliğin artması ile beraber ayakların denge hassasiyeti de artmakta ve bu sebeple özelikle 25 cm ve sonrası için U profil olarak üretilen kuşaklar tercih edilmektedir. Hem yükseklik hem de kullanılan kuşaklar sebebiyle 15 cm lik bir uygulama ile 30 cm lik bir uygulama arasında fiyat farkları oluşmaktadır.

Yükseltilmiş zemin uygulamalarında fiyatı etkileyen 2. madde olan üst kaplama çeşitleri yükseltilmiş döşeme fiyatlarında etkili rol oynamaktadır. Üst kaplama olarak folyo panel, encapsül panel, pvc panel, hpl panel ve seramik gibi çeşitli zemin kaplama türleri bulunmaktadır. Bu zemin kaplama türleri arasın da Folyo kaplı yükseltilmiş döşeme fiyatı en düşük fiyata sahip iken Seramik kaplı yükseltilmiş döşeme fiyatı en yüksek yükseltilmiş döşeme panel fiyatını oluşturmaktadır.

Yükseltilmiş döşeme fiyatlarını etkileyen diğer bir unsur ise iç dolgu çeşitleridir. Beton panel, Sunta (Yonga Levha) ve Kalsiyum sülfat olarak üretilen paneller yükseltilmiş döşeme fiyatların da önemli bir etken oluşturmaktadır. Türkiye de etkin olarak kullanılan panel türleri Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme paneli ve Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Döşeme panelidir. Bu paneller arasında sunta özlü panel türü kalsiyum sülfat özlü panel türüne göre daha uygun fiyata sahiptir.

DEKA ZEMİN YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME VE DİĞER ZEMİN KAPLAMA HİZMETLERİ

Zemin Kaplama sektörüne 2003 yılında başlayan bir firma olarak edinmiş olduğumuz tecrübelerimiz doğrultusunda  bazı bilgilerimizi paylaşmaktan onur duymaktayız. Projeleriniz kapsamında bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapmış olduğumuz iş kalemleri aşağıdaki gibidir :

 • Pvc Zemin Kaplama
 • Karo Halı 
 • Yükseltilmiş Döşeme 
 • Alüminyum Süpürgelik ve 
 • Epoksi Kaplama

Türkiye’nin her bölgesine çeşitli zemin kaplama hizmetleri sunan firmamız için temel hedef öncelikle müşteri memnuniyetidir. Farklı şehirlerden firmamız ile iletişime geçip te tereddütte kalan müşterilerimiz bizler den yapmış olduğumuz işler ile alakalı referans talebinde bulunabilir ya da yapmış olduğumuz işlerin görsellerini talep edebilir ve bir nebze de olsa tereddütlerini giderebilirler. Türkiye’nin tüm bölgesinde ekiplerimiz farklı zemin kaplama türlerinde hizmet vermiştir ve vermeye de devam edecektir. Balıkesir, Adana, Urfa, Edirne, Trabzon, Erzurum hiç fark etmez hangi bölge olursa olsun hem malzeme satımı hem de ürün satımı sonrası montaj hizmetimiz bulunmaktadır.

Tel: 0533 591 35 89

 

Kelime Çalışması

Yükseltilmiş döşeme en az kaç cm olmalı?

Yükseltilmiş döşeme üzerine ne kaplanır?

Yükseltilmiş Döşeme ne demek?

Enkapsüle yükseltilmiş döşeme nedir?

İstanbul pvc zemin kaplama, İstanbul Yükseltilmiş Döşeme, İstanbul Karo Halı Kaplama, İstanbul Aluminyum Süpürgelik, İstanbul Yükseltilmiş Zemin

Ankara pvc zemin kaplama, Ankara Yükseltilmiş Döşeme, Ankara Karo Halı Kaplama, Ankara Aluminyum Süpürgelik, Ankara Yükseltilmiş Zemin

İzmir pvc zemin kaplama, İzmir Yükseltilmiş Döşeme, İzmir Karo Halı Kaplama, İzmir Aluminyum Süpürgelik, İzmir Yükseltilmiş Zemin

yukseltilmiş döşeme fiyatları
yukseltilmis doseme fiyatlari
pvc zemin kaplama
pvc zemin kaplama
dekazemin kaplama
Kauçuk zemin kaplama uygulaması
karo halı uygulamaları
karo halı
Yükseltilmiş döşeme fiyatları
Yükseltilmiş zemin uygulaması
Yükseltilmiş zemin
Yükseltilmiş zemin
Yükseltilmiş zemin fiyatları
Zemin yükseltme uygulaması
Zemin yükseltme
Zemin yükseltme

Yukseltilmis doseme ve karo hali uygulamasi

Yükseltilmiş zemin
Zemin döşeme
Karo doseme yukseltilmis 100
Karo döşeme yükseltilmiş
Yükseltilmiş karo döşemesi
Yükseltilmiş karo döşemesi

Son zamanlarda yaşanan ekonomik dalgalanmalar yükseltilmiş döşeme fiyatları nı ve diğer tüm zemin kaplama fiyatlarını olumsuz yönde etkilemiştir. Özellikle 2023 yılı itibari ile yaşanan olumsuz dalgalanmalar ışığında müşterilerimize tavsiyemiz projeleri kapsamında erken dönüş yapmaları ve zaman geçmeden projeleri kapsamında ürünlerini ayırmaları yönünde olacaktır.

Yükseltilmiş zemin fiyatları ithal edilen belirli ürünlere dayandığı için hali hazırda uzun süre fiyatları sabit tutmak malesef mümkün olmamaktadır. Firmamız elinden geldiği kadar çok stok tutarak fiyatları uygun tutmakta ancak yoğun talep eşliğinde bir yerden sonra yeni stok ile fiyatlar değişim göstermektedir.

Zemin yükseltme ürünleri çok fazla ürün çerçevesinden meydana gelmektedir. Haliyle bir üründen kısmak gerekirse başka bir üründen zam yemekte ve bu da zemin yükseltme fiyatlarına yansımaktadır.