Deka Zemin Kaplama
0541 697 13 60

Alt Çelik Üst Laminat Kaplı Sunta Özlü Panel

Yükseltilmiş döşeme panel türlerinden Alt çelik Laminat kaplı paneller hakkında bu sayfada kısa bir açıklama bulabilirsiniz. Daha Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Hpl (Laminat) Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Paneli Renk Çeşitleri

(Özel renk termin süresi 14 iş günüdür.)

Yükseltilmiş döşeme fiyatları genel olarak zemin kaplama sektörü içerisinde en yüksek fiyat politikasına sahip olan kaplama türlerinden bir tanesidir. Bunun sebebi kullanılan aksesuar çeşitleri ve malzeme türlerinden kaynaklanmaktadır. Ancak Yükseltilmiş döşeme fiyatları yüksek olduğu halde zemin kaplama ürünleri arasında en çok tercih edilen uygulamalardandır. Bunun en önemli sebebi aynı özelliliği karşılayabilecek başka alternatiflerinin bulunmamasıdır. Peki Yükseltilmiş Döşeme Nedir? Nerelerde Kullanılır? gibi düşünceleriniz varsa kısaca bunu sizlere açıklayalım.

Yükseltilmiş döşeme uygulamaları, özellikle iç mekanlar da hazır bulunan zeminlerin üzerine ikinci bir zemin oluşturma işlevidir. Özel ayak ve kuşaklar vasıtasıyla üzerlerine yükseltilmiş zemin paneli getirilerek genel de yüksekliği 100 cm aşmayacak şekilde zemin üstü zemin oluşturmaktadır. Yükseklik ölçüleri genel de 8 cm ile 50 cm arasında değişim göstermektedir. Bu uygulama sayesinde oluşabilecek tüm alt yapı hizmetleri Yükseltilmiş Zemin uygulamasının altında bırakılarak üst kısımda sade pürüzsüz bir görünüm elde edilmektedir. Ayrıca uygulama kapsamında 50×50 ve 60×60 gibi paneller kullanılarak Yükseltilmiş döşeme uygulaması yapılan zeminlerde alt yapı hizmetlerine kolayca ulaşılabilir ve local müdahale gerçekleştirilebilir.

Yükseltilmiş Döşeme Çeşitleri

Yükseltilmiş döşeme çeşitlerinin hepsin de kullanılan alt yapı uygulamaları aynıdır, tercih edilen model ve yükseklik doğrultusun da tüm çeşitlere uygulanmaktadır. Ancak Yükseltilmiş Döşeme ürünlerinde farklı olan ve fiyatı da en çok etkileyen ürün çeşidi Yükseltilmiş Döşeme Panelleridir. Bu Panellerden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Folyo Kaplı Panel
 • Pvc Kaplı Panel
 • Laminat Kaplı Panel
 • Seramik Kaplı Panel

Folyo Kaplı Yükseltilmiş Zemin

Yükseltilmiş Zemin uygulamaları arasında en uygun yükseltilmiş döşeme fiyatlarıına sahip olan uygulamadır. Bu uygulamanın alt ve üst yüzeyin de folyo kaplama kullanılmaktadır. Özellikle kullanılmak istenmesinde ki en önemli etken uygulama yapıldıktan sonra üzerine Karo Halı uygulamasına olanak sağlamasıdır. Ofis vb. yerler de Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme uygulaması yapıldıktan sonra zeminin görselliği açısından üzerine Karo Halı Kaplama uygulaması yapılarak şık bir görünüm elde edilir. En uygun yükseltilmiş döşeme fiyatlarına sahip olması ve üzerine ikinci bir uygulama imkanı oluşturmasıyla en çok tercih edilen yükseltilmiş zemin uygulaması olmaktadır.

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Zemin uygulaması folyo kaplı panel üzerine pres uygulaması dahilinde Pvc Kaplama yapılarak hizmete sunulmaktadır. Bu uygulamanın amacı üzerine kaplanmış olan PVC Kaplamalar sayesinde hem çok değişik renk ve desenler elde edilir hem de antistatik olan bu ürünler sayesinde Sistem odaları, Bilgisayar odaları ve Elektrik odaları gibi mekanlar için elektrik akımını minimuma indirme özelliğine sahiptirler. Ayrıca hijyenik ve uzun ömürlü kullanımına sahiptirler. Kullanım alanları olarak yükseltilmiş döşeme türleri içerisinde en çok kullanılan modeldir.

Laminat Kaplı Yükseltilmiş Zemin

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları arasında en yüksek fiyata sahip Yükseltilmiş Döşeme uygulamasıdır. Pvc Kaplı Panel de olduğu gibi Pres uygulaması yapılarak üst kısma laminat kaplama yapılma işlevidir. Görsellik açısından verdiği doğallık kapsamın da tercih edilme oranları artmaktadır. Kullanım alanları daha çok ofis, büro vb. yerlerdir.

Seramik Kaplı Yükseltilmiş Zemin

Bu yükseltilmiş döşeme modeli adından da anlaşılacağı üzere seramik doğal taş vb. ürünlerle panelin üst yüzeyine presleme yapılarak yeni bir yükseltilmiş zemin uygulaması oluşturma işlevidir. İç ve Dış mekanlarda kullanılabilme özelliğine sahiptir. Sudan etkilenmez ve ağır yük taşıma olanaklarına imkan vermektedir. Bu sebeple alışveriş merkezleri gibi insan trfiğinin yoğun olduğu ve görsellik açısından önem arz eden mekanlarda kullanılmaktadır.

Yükseltilmiş Zemin İç Dolgu Çeşitleri

Yükseltilmiş döşeme panellerinin iç dolgu kısımları farklı özelliklere ve uygulamalara sahiptirler.

 • Sunta Özlü
 • Kalsiyum Sülfat Özlü
 • Beton Özlü

gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bu ürünler arasında en yaygın olanı ve en uygun fiyatlı yükseltilmiş döşeme fiyatına sahip olanı Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin Kaplama ürünüdür. Yanmazlık özelliğine en az sahip olan bu ürün ortalama 20-30 dk yanmazlık özelliği göstermektedir. Kalsiyum Sülfat Özlü Panel ise yaklaşık 90 dakikalık bir yanmazlık özelliğine sahip bulunmaktadır. Yükseltilmiş döşeme iç dolguları arasında fiyata en çok etki eden ise Beton Özlü Panellerdir. Beton Özlü Panellerin en önemli özelliği üzerine gelebilecek yük ağırlığını en fazla taşıyabilme kapasitesine sahip olmalarıdır.

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları

Yükseltilmiş döşeme fiyatları kullanılacakları malzemeler doğrultusunda farklılar göstermektedir. Yükseltilmiş döşeme fiyatlarını etkileyen faktörleri ele almak gerekirse yaptığımız açıklamalar doğrultusunda kısaca üç başlıkta toplayabiliriz.

 1. Kullanılan Ayak lar için tercih edilen yükseklik ve kuşak tercihi.
 2. Yükseltilmiş Döşeme için kullanılan Üst Kaplama Türleri.
 3. Yükseltilmiş Döşeme de kullanılan İç Dolgular.

Bu üç faktör yükseltilmiş döşeme fiyatlandırılmasındaki en önemli etkendir.

Zemin Kaplama sektörüne 2003 yılında başlayan bir firma olarak olarak edinmiş olduğumuz tecrübelerimiz doğrultusunda  bazı bilgilerimizi paylaşmaktan onur duymaktayız. Projeleriniz kapsamında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal medya hesabımız

Youtube

Yapmış olduğumuz iş kalemleri aşağıdaki gibidir :

 • Pvc Zemin Kaplama
 • Karo Halı ve
 • Alüminyum Süpürgelik