Deka Zemin Kaplama
0533 591 35 89

Yükseltilmiş Döşeme Üretici Firma

Yükseltilmiş Döşeme Üretici Firması olarak 2003 yılından bu yana siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten onur duyuyoruz. Daha detaylı bilgi almak için bizim ile hemen iletişim kurabilirsiniz. 7/24 iletişim sistem üzerinden canlı panel uygulamamız ile ya da iletişim numaralarımız üzerinden bizden destek alabilirsiniz.

Bu sayfamızda;

  • Yükseltilmiş Döşeme Nedir
  • Sismik Ayak Nedir
  • Yükseltilmiş Döşeme Çeşitleri Nelerdir
  • Yükseltilmiş Döşeme Kaç cm Yükseltilebilir
  • Pvc Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Nedir
  • En Pahalı Yükseltilmiş Döşeme Nedir
  • En Uygun Yükseltilmiş Döşeme Nedir

gibi soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Yükseltilmiş Döşeme Nedir

Yükseltilmiş döşeme iç mekanlar ve dış mekanlar olmak üzere iki ayrı bölüme ayrılmaktadır. Bu yazımızda İç mekân zemin yükseltme hakkında bazı bilgiler yer alacaktır.
Yükseltilmiş zemin uygulaması oluşturulmuş olan ana zeminin üzerinden geçecek olan tesisat, kablo vs. ekipmanlarının üzerini kapatmak ve bu ekipmanlara aynı zamanda gerektiğinde lokal müdahale yapmak için çelik ayaklar ya da demir karkas kullanılarak belli bir yükseklik kazandırarak ikinci bir zemin oluşturma işlevidir.
Yükseltilmiş Döşeme panelleri temelde üç bölümden oluşmaktadır. Bunlar Alt Kısım, Orta-İç Kısım ve Üst Kısımlardır. Yükseltilmiş Döşeme Üretici Firması olarak panellerinin alt kısımlarını üretirken folyo ya da çelik kaplama kullanmaktayız. Orta-İç Kısımları
Sunta Özlü Panel
Kalsiyum Sülfat Özlü Panel ve
Beton Özlü Panel olarak üretimini gerçekleştirirken yükseltilmiş döşeme panellerinin üst kısımlarını ise; Galvanize Çelik, Folyo, Pvc, Laminat ve Seramik gibi Zemin Kaplama ürünleri ile kaplamaktayız.

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları

Öncelikle belirtmek isteriz ki Yükseltilmiş Döşeme Üretici Firması olarak fiyat politikamızı her zaman kaliten düşmemek şartıyla orta seviyelerde tutmaya çalışma gayreti içerisindeyiz. Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları kapsamında bilinmesi gereken en önemli etken, yükseltilmiş döşeme çeşitleri arasında fiyatı arttıran en önemli unsur Orta-İç kısım ürünüdür. Sunta, Kalsiyum ve Beton Özlü paneller olarak adlandırdığımız bu kısım da en Pahalı Yükseltilmiş Döşeme ürünü Beton Özlü Panel iken En uygun yükseltilmiş döşeme ise Sunta özlü panellerdir.

Kullanım amaçlarına göre özellikle yük taşıma sınıfı ve yangına dayanıklılık olarak tercih edilmektedirler.  Sunta özlü paneller yaklaşık 30 dakika, Kalsiyum Sülfat Özlü Paneller yaklaşık 90 dakika iken Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme Panelleri daha uzun süre dayanıklılık göstermektedir.

Yükseltilmiş döşeme fiyatlarını etkileyen ikinci önemli etken ise üst kısım kaplama türüdür.

Seramik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Encapsul Kaplı Yükseltilmiş Döşeme ve

Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

gibi çeşitli kaplama türleri bulunmaktadır. Bunlardan en pahalı Yükseltilmiş Zemin Paneli Seramik kaplı panel iken, En ucuz yükseltilmiş döşeme paneli Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme panelidir. Yükseltilmiş Döşeme Fiyatlarını  etkileyen diğer önemli bir etken ise kullanılan ayak yükseklikleri ve ayak çeşitleridir.

Yükseltilmiş Döşeme Ayak Uygulaması

Yükseltilmiş Döşeme Üretici Firması olarak panellerin yanı süre  ayak üretiminide kendi bünyemiz çerçevesinde gerçekleştirmekteyiz. Yükseltilmiş döşeme alt yapı uygulaması olarak kullanılan ayaklar normal çelik ayaklar ve sismik çelik ayaklar olmak üzere iki bölüme ayrılmaktadır. Aksi belirtilmediği sürece ayarlanabilir olan normal çelik ayaklar kullanılmaktadır. Sismik ayaklar olarak belirtilen alt yapı ekipmanları ise daha fazla dayanıklılık ve yük taşıma kapasitesi için özel aparatlar ve bunların üzerine 30*30 ya da 40*40 gibi kutu profiller uygulanarak oluşturulan sistemdir. Sismik ayak kullanımı sağlamlık konusunda çok etkendir. Sismik ayaklar fiyat bakımından da normal ayak kullanımına göre çok daha yüksektir.

Türkiye de Yükseltilmiş Döşeme Üreten Firmalar

Yükseltilmiş Döşeme Üretici Firması olarak ülkemizde bu sektöre hizmet veren öncü kuruluşlardan biriyiz. Bu ürünler genel anlam da İstanbul, Ankara ve Sakarya gibi şehirlerde üretilmektedir. Yükseltilmiş döşeme üretici firması olarak hizmetimiz sadece üretilen şehirde değil tüm Türkiye bölgesine hem ürün satışı hem de satış sonrası uygulama desteğimiz bulunmaktadır.