Yükseltilmiş Döşeme
0533 591 35 89

Yükseltilmiş Döşeme de Amaç

Uygun yükseltilmiş döşeme sisteminin seçimi, ofis alanları, konutlar veya teknik odalar için öncelikle kullanım amacına bağlıdır. Daha verimli ve detaylı bilgi için Satış ve Pazarlama uzmanlarımız ile iletişim kurabilirsiniz.

Hızlı iletişim için :

0533 591 3589

0533 931 5065

Yükseltilmiş Döşeme de Panel Seçimi

Yükseltilmiş döşeme fiyatları ve işlevsellikleri konusunda en önemli etkeni paneller oluşturmaktadır.İlk seçim kriteri çalışma yüküdür, yükleme sınıfının önceden seçilmesi tavsiye edilir. 3’ten 5’e kadar olan yük sınıfları, işlevsel gereksinimlerin çoğuna verimli bir şekilde uyar. Yük sınıfı 2, kalıcı olmayan yükler için daha uygundur, sınıf 6 ise normalde özel ve aşırı yüksek yük gereksinimleri olan alanlar için kullanılır”.
Aynı zamanda istenilen panel tipi ile uyumlu olması için kullanım amacına en uygun bitişlerin seçilmesi gerekmektedir.

Yükseltilmiş Döşeme de Amaç konusunda Genel olarak, Çıplak kapsüllü yükseltilmiş döşeme panellerini, belirli minimalist veya yüksek teknoloji ürünü estetik ve mimari seçeneklere uyacak şekilde paslanmaz çelikte olası varyasyonlarla birlikte yürüme yüzeyi olarak kullanmak mümkündür. Modern ofislerde, showroomlarda, teşhir alanlarında ve mağazalarda belirli bir kısıtlama olmaksızın başarıyla uygulanabilir. Esnek malzemeler (PVC, kauçuk, muşamba) hemen hemen tüm operasyonel ofis alanları için kullanılabilir. Ahşabın son derece doğal güzelliği, özellikle nem kontrolü ve bakımına odaklanarak, suyun tamamen yokluğunda dikkatli bir kullanımla korunmalıdır.

Panel/kaplama eşleştirme sürecinde değerlendirilmesi gereken bir diğer unsur, gevşek döşeme karoların sunduğu optimum saha yönetimi özelliği ile birlikte kullanım esnekliğidir. Bu durumda, Galvanize çelik ya da Encapsül olarak adlandırılan çıplak paneller önce uygulaması yapılır ve daha sonraki bir aşamada istenen son kaplamayı yapmak için serbest bırakma seçeneği bırakılmış olur.

Nihai kaplamalar/bitirmeler, sitenin inşaat sürecindeki çalışma operasyonlarından kaynaklanan tüm olası kurulum sonrası hasarları önleyecektir. Ayrıca, gevşek döşeme seçimi, farklı zamanlarda bile ve ana çelik kapsüllü yükseltilmiş erişim zeminine müdahale etmeden veya çalışmadan alan bazında özelleştirilebilir. Toplam esneklik, aynı zamanda, düşük maliyetlerle gelecekteki varyasyonlara izin veren biçim ve tasarımı da içerir. Gevşek döşeme karoları, iş veya ticaret merkezlerinde, son kullanıcılara veya değiştirilmesi kolay kullanım hedeflerine göre uyarlanmış bitirme çözümleri sunmak isteyen geliştiriciler için mükemmeldir.

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME DE ALT YAPILAR

Seçilen panele/kaplamaya uygun alt yapı tipi esas olarak bitmiş zeminin yüksekliğine bağlıdır; 300 mm’ye kadar olan zemin yükseklikleri için tüm panellerde yalnızca kaideler (TF3/SA) kullanılabilir; 300 mm’nin üzerindeki yüksekliklerde, doğru yanal stabiliteyi sağlamak için her zaman kirişlerin (alt yapı tipi TF3/ST1 – TF3/ST2 – TF3/STH – TF2/50S) kullanılması tavsiye edilir. Alt yapı seçimi, özellikle kapsüllenmemiş paneller için sistemin toplam desteklenen yükünü değiştirir. Nihai seçimler, belirli karşılaştırmalı kartlara göre yapılabilir. Yalnızca yükseltilmiş döşeme panelleri için, kirişlere alternatif olarak veya alt zemin ayaklarının daha iyi korunmasını garanti etmek için bir “ köşe kilidi” sistemi, ayak başlıklarına vidalanan paneller ile yerine oturtulabilmektedir.

AKUSTİK GEREKLİLİKLER

Malzemelerin yoğunluğu ve ağırlığı, akustik özelliklerin önemli varyasyonlarını belirler. Kalsiyum Sülfat yükseltilmiş döşeme sistemleri, özellikle kalsiyum sülfat çekirdekli olanlar, yüksek ses yalıtım özelliklerine sahiptir. Akustik performansların varyasyonlarını belirleyebileceğinden, son zemin kaplamasının seçiminde de dikkatli olunmalıdır.
Ayrıca, gerekirse akustik performansların genel olarak iyileştirilmesi için kaidelerin tabanının altına uygulanacak özel akustik pedler ile sisteme sağlanması da mümkündür. Bu konunun karmaşıklığı nedeniyle, şüpheniz varsa Teknik Departmanımıza danışmanız önerilir.

ANTİSTATİK ÖZELLİKLER VE İLETKENLİK

Uygun malzeme seçimi ile zemin yüzeyinde oluşan elektrostatik yüklerden kaynaklanan problemler önlenebilir.
Özellikle kullanılabilecek kaplamalar, yalıtkanlar, antistatikler, statik-dağıtıcılar, elektrik direnci 10 4 ile 10 10 Ohm arasında değişen iletken, kullanım amacına göre tercih edilebilir.

NEME DAYANIKLILIK

Yükseltilmiş döşeme zeminleri, ani sıcaklık değişikliklerine veya yüksek bağıl nem oranlarına karşı herkesin bildiği gibi hassas olabilir. Öncelikle yükseltilmiş döşeme sisteminin depolanmasından bakımına ve temizliğine kadar doğru bir kullanım gereklidir. Örneğin, yüksek binalar veya gökdelenler gibi iklimlendirmenin tam olarak devreye girmesi için aylar geçebilecek yapılarda veya Orta veya Uzak Doğu gibi yüksek sıcaklık ve nem ile karakterize edilen coğrafi bölgelerde, Yükseltilmiş döşeme panelleri hem sunta hem de özellikle kalsiyum sülfat çekirdekli olarak mükemmel seçimlerdir.
Deka Zemin’in temel özelliklerinden biri, sahadaki yüksek düzeyde uzmanlık ve deneyimdir. Teknik Departmanımız her zaman info@deka-zemin.com adresinde hizmetinizdedir. Tüm gereksinimleri karşılayabilecek en iyi panel/kaplama/altyapıyı belirlemek için tüm tasarım özelliklerinin ayrıntılı olarak analiz edileceği yer.

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME KALSİYUM SÜLFAT PANEL SERİSİ

Panel, kalsiyum sülfattan (bir tür organik malzeme) yapılmıştır. Çekirdeği, kalsiyum sülfat kısa fiber özelliklerine göre susuz kristalizasyon yoluyla yapılır ve seçim galvanizli çelik levha ile sarılır. Kalsiyum sülfatın yüksek sıcaklığa dayanabileceği göz önüne alındığında. 14501, yangın durumunda kaçış süresini artırmak için ısı iletimini daha etkili bir şekilde engelleyebilen, zemin tasarlanırken ve yapıldığında üst ve alt galvanizli çelik levhalar arasında dikişsiz bağlantı yapılır. Kasıtlı olarak 2-3 mm maruz kalma göre zeminin dört köşesinde çekirdek …

Kalsiyum sülfat yükseltilmiş döşeme ana bileşeni doğal alçıdır ve çevre dostu bitkinin lifini takviye malzemesi olarak alır, ardından kalsiyum sülfat kristallerini katılaştırır. Pulse presleme işlemi yapıldıktan sonra en son yükseltilmiş erişim katlarından biri haline gelmiştir. Çevre dostu, yanmaz, yüksek yükleme kapasitesi ve düzlük performansı nedeniyle piyasada giderek daha popüler hale geliyor.

ÖZELLİKLERİ

  • Yüksek mukavemet ve yük kapasitesi
  • Yanmaz, su geçirmez, toz geçirmez
  • İyi ısı ve ses yalıtımı
  • Geri dönüştürülebilir hammaddeler
  • Mükemmel boyut doğruluğu
  • Farklı kaplamalar için uygundur

Kalsiyum sülfat levha kalınlığı özelleştirilebilir. Normal kalınlıklar 28mm-38mm’dir. Levha kalınlığı ne kadar kalınsa, yük kapasitesi o kadar yüksek olur. Alttan galvaniz sac yapıştırılmış, üst tarafı antistatik kaplama ile kaplanmış, 4 tarafı PVC kenar çıtaları ile korunmuştur.

Yüksek yoğunluklu Kalsiyum Sülfat panel yüksek (1500 kg/m3) kalın tek katlı; alt yüzey 0,5 mm tck galvanizli çelik sacdan yapılmıştır. zeminin elektriksel süreklilik özelliklerini korumak amacıyla nem bariyeri sağlayan, mekanik direnci artıran ve eşpotansiyel takviyesi olarak kullanılan malzemelerdir. 0,45 ila 0,70 mm kalınlığında plastik malzeme ile çevre kenarı gıcırtı yok.

Bu, Kalsiyum Sülfat Panelleri kullanan daha yeni teknoloji yükseltilmiş döşeme kitimizdir. Komple erişim zemin kiti, yüksek basınçlı laminat yüzeyli Kalsiyum Sülfat paneller ve cıvatalı kiriş alt yapısı içerir. Stoktaki Renk: Gri Yıldız Işığı. Kit, 24″ x 24″ paneller, ayarlanabilir kaideler, çelik kirişler, bağlantı elemanları ve özel yapıştırıcı içerir. 4′ artımlarla metrekare olarak satılır.

Bu, A Sınıfı Alev yayılma derecesi ile mükemmel yuvarlanma ve nihai yük performansı sunan sağlam bir yükseltilmiş döşeme sistemidir.

Panellerdeki yüzey kaplaması, yükseltilmiş döşemeler için en popüler renk olan Gray Starlite’da yüksek basınçlı lamine kaplamadır. Bu, düşük bakım ve statik enerji tüketen özellikleri nedeniyle yükseltilmiş zeminlerde popüler hale getirilen çekici bir kaplamadır.

Bu sistem 1250 lbs olarak derecelendirilmiştir. herhangi bir inç kare üzerinde.

Minimum 152 Metrekare Satın Alma. Bitmiş zemin yüksekliğini seçin. Fiyat metrekare başınadır. Nakliye ve Kurulum dahil değildir. Kurulum talimatları size kolaylık sağlamak için çevrimiçidir.

Faydalar:

  • Geri dönüştürülmüş : %100 geri dönüştürülebilir kalsiyum sülfat tozu ve hamuru. Mevcut en yeşil zemin.
  • Su geçirmezlik : Ahşap çekirdekli panellerin aksine, kalsiyum sülfat zemin panelleri neme karşı daha dayanıklıdır. Pürüzlü bir yüzeyin neden olduğu şişmeye ve ardından delaminasyona maruz kalmazlar.
  • Yanmaz : Tüm erişim zemin panelleri A Sınıfı Alev Yayılım derecesine sahipken, kalsiyum sülfat zemin panelleri yanmaz olan A2 yapı malzemesi sınıfına aittir.

Alıcı, bu zemini satın alarak ve kurarak federal, eyalet ve yerel bina yönetmeliği uyumluluğu, yangın önleme, ADA Erişilebilirlik ve Sismik Koruma veya müşterinin yerel bölgesinde zorunlu kılınan diğer herhangi bir bina yönetmeliği gerekliliklerine uyma sorumluluğunu üstlenir. Bu, Rezervasyonları, Bölgeleri ve İlçe Yargı Alanlarını içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

KALSİYUM SÜLFAT PANELLER GÜVENLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR

Yükseltilmiş teknik zeminler için yüksek yoğunluklu fiber takviyeli kalsiyum sülfat paneller, sert veya yumuşak kaplamalı, kuruluma hazır veya kurulumdan sonra kaplanacak şekilde çelikle kapsüllenmiş ve yarı kapsüllenmiş olarak tedarik edilirler.

Her boyuttaki yüzeyler için tasarlanmış, teknik zeminler için kalsiyum sülfat panelleri eko-sürdürülebilirdir (EPD sertifikalı), mükemmel yangın güvenliği performansını (REI 30 / REI 60) ve yük ve darbe stresine karşı direnci garanti eder. Malzemelerin hafifliği ve kalitesi, nakliyeyi optimize etme, sahada taşıma, döşeme hızı ve ortamların yeniden yapılandırılabilirliği ile karakterize edilirler.

Kamusal alanların yeni inşaatları veya tadilatları : salonlar, alışveriş merkezleri, bankalar, müzeler, sinemalar, tiyatrolar, konferans salonları, mağazalar. işyerleri: ofisler, koridorlar, toplantı odaları, ortak alanlar, televizyon stüdyoları. endüstri: enerji santralleri, bilgi işlem merkezleri, laboratuvarlar, üretim tesisleri. ulaşım: metrolar, havaalanları, tren istasyonları, benzin ve benzin istasyonları. eğitim: müzeler, okullar, kütüphaneler, üniversiteler, kitapçılar. misafirperverlik: oteller, restoranlar. sağlık: ameliyatlar, doktor muayenehaneleri, hastaneler, steril alanlar. yerleşim

YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME SUNTA PANEL SERİSİ

Yüksek yoğunluklu (700 Kg/m3) sunta çekirdek geri dönüştürülmüş ve ekolojik, FSC sertifikalı termoset reçine ile karıştırılmıştır. Alt yüzey 0,5 mm tck galvanizli çelik sacdan yapılmış olup, nem bariyeri sağlar, mekanik direnci arttırır ve zeminin elektriksel süreklilik özelliklerini korumak için eş potansiyel takviye olarak. 0,45 ila 0,70 mm kalınlığında plastik malzeme ile çevre kenarı gıcırtı yok.

EPD ve FSC sertifikaları ile CBI Europe’un yükseltilmiş mühendislik zeminleri için yüksek yoğunluklu mühendislik ahşap panelleri, herhangi bir çağdaş bina kurulumu için gerekli olan tamamen çevresel açıdan sürdürülebilir bir kullanım sağlar.
Montaja hazır kaplamalı veya çelikte kapsüllü veya yarı kapsüllü, kurulumdan sonra kaplanacak şekilde mevcutturlar ve yük, stres ve dış etkenlere karşı dayanıklılık açısından üstün performans sunarlar.

Teknik zeminler için ahşap yonga levha paneller, her boyuttaki yüzeye uyacak şekilde tasarlanmıştır. Hareket etmesi kolaydır ve odaların hızlı bir şekilde yeniden yapılandırılmasına, zemin altı sistemlerinin tam denetimine olanak tanır ve hem radyan panellerle hem de UFAD sistemleriyle birlikte tüm iklimlendirme sistemlerine entegre edilebilir.

Kamusal alanların yeni inşaatları veya tadilatları : salonlar, alışveriş merkezleri, bankalar, müzeler, sinemalar, tiyatrolar, konferans salonları, mağazalar. işyerleri: ofisler, koridorlar, toplantı odaları, ortak alanlar, televizyon stüdyoları. endüstri: enerji santralleri, bilgi işlem merkezleri, laboratuvarlar, üretim tesisleri. ulaşım: metrolar, havaalanları, tren istasyonları, benzin ve benzin istasyonları. eğitim: müzeler, okullar, kütüphaneler, üniversiteler, kitapçılar. misafirperverlik: oteller, restoranlar. sağlık: ameliyatlar, muayenehaneler, hastaneler, steril alanlar. yerleşim.

BETON ÖZLÜ PANEL

Tüm çelik kombinasyonu ve sıkıştırma kalıplama oluşturma nedeniyle taşıma kapasitesinde güçlü ve yangın önleme ve korozyon direncinde
iyi Modüler tasarım nedeniyle değiştirilebilirlik açısından iyi, montajı kolay ve onarımı hızlı

Veri Merkezi Yükseltilmiş Döşeme

Anti statik döşeme olarak da bilinen veri merkezi yükseltilmiş döşeme. Veri merkezi operasyonel verimliliğini artırabilir ve hızlı ve kolay kurulum, hızlı kablo ve kablo değişiklikleri gerçekleştirebilir. Üstte anti-statik malzemeler bulunan yükseltilmiş döşeme sistemleri, statik olarak etkili bir şekilde iletebilir, şartlandırılmış havayı dağıtabilir. Anti statik zemin kaplaması ağırlıklı olarak veri merkezlerinde, kontrol odalarında, servis odalarında, atölyelerde ve anti statik fonksiyon gerektiren yerlerde kullanılır.