Yükseltilmiş Döşeme
0533 591 35 89

Yükseltilmiş Döşeme Çeşitleri ve Fiyatları

Yükseltilmiş döşeme hizmetleri işlemleri belirli alanlarda istenilen yüzeylerde alanlara bir yükseklik kazandırılıp o şekilde yükseltilmiş zemin oluşturma sistemidir. Çoğu sektörde veya bazı ailelerin evlerinde kullanmak istedikleri alanlarında kendi planlamalarına göre tercih edebileceği bir kaplama sistemidir.

Yükseltilmiş zemin ile beraber oluşturulan alanın dekore edilebilmesi daha kolay bir hal alabilmektedir. Kaplama işlemleri için kullanılan malzemelerin kalitesi ön planda olmaktadır. Kalitesinin iyi olması gerekmektedir çünkü herhangi bir sorunda veya bir durumda sorun çıkartmaması için malzeme kalitesi ona göre belirlenmektedir.

Yükseltilen zemin altında o alanın elektriksel donanımları vb. teknik aksamları da olabilmektedir bu sayede alttan geçen hatlarda sorun oluşmaması için yükseltilmiş döşeme malzemesi ona göre seçilmektedir. Elektriksel aksamlara zarar gelmemesi için su geçirgenliğinin iyi olması da gerekmektedir ve herhangi bir basınç seviyesine dayanıklı olması gerekmektedir.

Yükseltilmiş Döşeme Faydaları 

Yükseltilen zemin ve bu zemin altında oluşturulan alan sayesinde bu işlemin yapıldığı oda veya benzeri alanda altta kalan alan sayesinde birçok teknik aksam bu alan altından geçirilebilmektedir. Aksi takdirde o alan içerisinde teknik aksamların duvarlar içerisinden geçirilmesi zorunlu hale gelecektir. Herhangi bir sorunda oluşturulan zemindeki karolardan bir tanesinin kaldırılması ile bile kablolara ulaşmaya yetecektir.

Bu durumda ise alan sahiplerine ekstra masraf ve gider yaratacaktır. Masraf haricinde ekstra iş gücü çalıştırmak da gerekecektir. Bu neden den dolayı yükseltilmiş döşemeyükseltilmiş zemin çalışmaları insanlara bu gibi durumlarda ekonomik açıdan yarar sağlamaktadır.

Yükseltilmiş döşeme ürünleri bulunduğu firmalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel çeşitlendirilmesi iki tipten oluşmaktadır.  Bunlardan bir tanesi kalsiyum sülfat özlü diğeri ise sunta özlü olmak üzere iki çeşitte bulunmaktadır.

Kalsiyum Sülfat Özlü Döşeme

Yükseltilmiş zemin sektöründe kullanılan malzemenin cinsi çok önemlidir. İnsan sağlığından tutun da malzeme kalitesinin dayanıklılığına kadar çok sayıda önemi bulunmaktadır. Kalsiyum sülfat özlü malzeme ise sadece sülfat barındıran yükseltilmiş zemin malzemelerinden 3 kat daha fazla dayanıklılık ve kullanış ömrü sunmaktadır.

Kendi içerisinde malzeme yapısından dolayı oluşturulan şekillerine göre ayrılabilir. Farklı türler oluşturulmuştur. Bu türler şöyle sıralanabilir; alt kısmı çelik üst kısmı PVC kaplı yükseltilmiş döşeme, alt çelik üstü seramik kaplı sülfat özlü yapıya sahip, alt çelik üstü laminat kaplı yükseltilmiş döşeme, alt çelik üstü PVC kaplı kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme, alt çelik sütü seramik kaplı olarak sıralanabilir.

Genel olarak alt kaplamalar için çelik tercih edilmektedir fakat alt kaplama olarak tercih edilebilecek olan folyo kaplı yükseltilmiş döşeme seçeneği de tercih edilmektedir.  Bu formlar haricinde ağır yüklerin barındığı alanlar içerisinde kullanılması için beton özlü yükseltilmiş yer. Döşeme kullanılmaktadır.

Beton özlü yükseltilmiş döşeme alanı içerisinde en pahalı ve en maliyetli işlem olarak bilinmektedir. Kullanılan malzemenin beton olması yüzünden özel ayaklar ve aparatlar ile desteklenmesi gerekmektedir. Kullanım ve yapım aşamasında işçilik açısından ayrı bir duruma sahiptir.

Yükseltilmiş Döşeme ile Halı Kaplama Arasındaki Benzerlik

Karo halı kaplama işlemleri yükseltilmiş döşeme işlemleri ile farklılıklar göstermektedir. Birbirilerine benzedikleri nokta zemin kaplama işlemlerinin olmasıdır. Zemin kaplama uygulamaları olarak faaliyet gösterilmektedir fakat yükseltilmiş zemin kaplama işleminde yer üstüne kurulan bir iskelet sistemi olmak zorundadır.

Karo halı döşeme işlemi için herhangi bir iskelet tarzı işlemler yapılmamaktadır. Direk yer üstüne yapılan bir döşeme işlemidir. Yüksek denilmesinin sebebi yer üzerinden en az 5-10 cm gibi bir yükseklik  oluşturulup öyle yerleşim yapılmasıdır. İki uygulama birbirini çağrıştırmaktadır. Birbirlerine bağlı gözükmektir fakat uygulama aşamasından birbirlerinden ayrılmaktadır.

Panellerine Göre Yükseltilmiş Döşeme Çeşitleri

Panel Alt Kaplamasına Göre

 • Alüminyum levha kaplı paneller
 • Alüminyum folyo kaplı paneller
 • Galvanize çelik kaplı paneller

Panel Özüne Göre

 • Kompozit paneller (kalsiyum sülfat, kalsiyum silikat)
 • Yüksek yoğunluklu sunta özlü panellerdir.

Panel Üst Kaplamasına Göre

 • Kaplamasız paneller (Enkapsule, Galvanize Çelik ya da Alüminyum kaplı paneller
 • Granit ve seramik kaplı
 • Masif ahşap parke kaplı
 • PVC kaplı (homojen, heterojen, vb.)
 • HPL kaplı paneller

Olmak üzere sıralanabilir.

Panel Kalınlığına Göre

 • 30mm kalınlığında olan paneller
 • 40mm kalınlığında olan paneller

Panel Ebatlarına Göre

 • 600×600 mm ebatlarına sahip paneller
 • 600×500 mm ebatlarına sahip paneller

Bu şekilde çeşitlerini sıraladığımız paneller yükseltilmiş döşeme işlemleri için önemli bir yere sahiptir.

DİĞER ZEMİN KAPLAMA HİZMETLERİMİZ

Karo Halı Modelleri ve Fiyatları?

Zemin kaplama yer döşeme gibi sektörler ile bağlantılı olan karo halı döşeme sektörü aslında iç içe geçebilen yapısı ile zeminlere kolaylıkla döşenebilen bir üründür. Özellikle tercih edilen alanlar özel sektör ve ticari amaçlı olan kuruluşlarda kullanılmaktadır.

Birbirinden farklı desen seçenekleri ve kaliteli ürün sunması ile karo halı modelleri çoğu insan tarafından tercih edilmektedir. Karo halı desenleri sunduğu kalitesi ile çok sayıda tasarım ve olanağı imkan sunup insanların kişisel zevklerine göre oluşturmalarına olanak sağlamaktadır.

Kullanım aşamasından önce halı modelinin kurulumunu yapacak yetkili kişinin tecrübeli ve yetenekli olması gerekmektedir. Hassas ve kaliteli bir ürün olmasından dolayı herkes tarafından monte edilmesi önerilmemektedir. En ufak bir yanlış aşamada ürün deforme olabilir ve hasar görebilir.

Kullanıcılarına pürüzsüz bir yapı sunarak gerçek bir halı gibi hissettirmeyip daha kaliteli bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir. Banka, ticaret odaları gibi alanlarda kullanımı daha çok dikkat çekmektedir.  Bazı kullanım alanlarına göre adlandırılmaları mevcuttur bu isimler; Banka halılarıOfis halıları gibi.

Karo Halının Sunduğu Olanaklar

Malzeme kalitesi açısından farkını diğer halı modellerine ve kaplama halı modellerine göre ortaya koymaktadır. Gerçek bir halı gibi hissettirmesi ve kalite sunması ile çok sayıda inşanın kullanmayı tercih etmesinde önemlidir. Özellikle banka gibi insanların kendilerini özel hissetmesinin ön görüldüğü kurumsal şirketlerde kullanılması banka halıları gibi kategorilendirilmeye sebep olmuştur.

Tasarım açısından hiçbir sınırı bulunmamaktadır ve her türlü renk seçeneği de mevcuttur. Yeni dönem trend dekorasyonlarınızı ve kendi kafanızda oluşturduğunuz renk ve modellemeleriniz üzerine istediğiniz şekilde tasarımlarınızı ayarlayabilirsiniz. Karo halı modellerinin bir sınırlaması yoktur ve  firmalar arasında model çeşitliliği de mevcuttur fakat kendi içerisinde tür bakımından ayrılmaktadır.

Karo Halı Yapıları

Karo halı üzerinde desen renk vb. özellikler dışında en çok dikkat çeken kavram halının yapısal olarak türüdür. Bu yapıları ise şu şekildedir;

Bukle Havlı; karo halı modeline ismini veren yapıdır. Hav adını ise kesilmemiş bukleler tarafından oluşturulmuş ve adını karo halıya vermiştir.

Kesik ve Bukle Havlı Halı; Piyasa üzerindeki tabiri Cut & Loop Pile  denilen halı türünde hav adı verilen yapı kesik uçlu olan hav iplikleri ve onların beraber meydana getirdikleri ipliklerden oluşmaktadır.

Kesik Havlı; İngilizce dilinde tabir olarak  Cut Pile denilen halı türüdür. Bu halı türündeki hav kelimesi ise kesik biçimdeki hav iplikleri ile oluşturulmuştur.

Banka halılarıofis halıları, özel sektörde kullanılan diğer karo halı türleri ve çeşitleri de yukarda bahsettiğimiz halı tür çeşitleri ile oluşturulmaktadır. Bu türler ile ipliklerin iç içe geçmesi ve pürüzsüz bir şekilde birleşmesi temeli ile oluşturulan karo halı modelleri uzun seneler dayanıklı ve kullanılışlı olabilmektedir.

Bazı Karo Halı Modelleri

Karo halı  alanında birçok firma ile beraber birçok da çeşitler ortaya çıkmaktadır. Birbirinden farklı renk ve desenlerden oluşan halı çeşitlerinin arasında bahsetmek isteyeceğimiz bazı karo halı çeşitleri de mevcuttur onlar ise şöyledir;

Tahiiti Karo Halı

Bali Karo Halı

Borneo Karo Halı

Barbados Karo Halı gibi halı modelleri mevcuttur.

Karo Halı Avantajları

Zemin kaplama sektöründe alanında kalitesini ve sağlamlığını kanıtlamış bir üründür. Sağlamlık açısından alanında tek olan ürünlerdendir. Boyutsal ve dinamiklik açısından inanılmaz imkanlar sunmaktadır. Doğal afetlere karşı yangın veya sel gibi felaketlere karşı dayanıklılığını da kanıtlamış bir üründür.

Tasarım açısından sizlere çok fazla olanak sunduğundan bahsetmiştik bu olanaklara farklı desen ve renklerde olan karo halı modellerini birleştirerek yeni ve sadece size özel bir tasarım oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Anti bakteriyel bir ürün olması ile çok sayıda yer ve alanlarda kullanıldığına rastlanmaktadır. Bu sayede normal halılar gibi temizlenmesi zor bir yapı olmadığından ve temizlenme gereksinimi de bulunmamaktadır.

Karo Halı Fiyatlandırılması

Karo halı fiyatlandırılması alanında birbiriyle aynı olup da farklı fiyatlandırılmalara sahip olan karo halı modellerinde aklınıza ilk gelmesi gereken düşünce aynı model fakat işlemesinde kullanılan ipliklerin daha sık daha iyi bir kalitede işlenmesidir. Bu nedenle ise dokunması daha sık ve daha kaliteli olan karo halı modelleri daha pahalı olmasının yanında daha çok uzun ömürlü olmaları ile bilinmektedir.

PVC Zemin Kaplama Ürünleri ve Fiyatları 

PVC ürün çeşitleri ve fiyatlandırılmalarından PVC nedir? Gibi sorularınıza açıklık getirmek sizler için de daha iyi bir başlangıç olabilir. PVC yani kimyasal açıdan adı polivinil klorür olan bu maddenin kullanım alanları ve kullanım açısından çok sayıda çeşitliliği mevcuttur. Polietilen ve polipropilenden sonra gelen dünya üzerinde en çok üretilen üçüncü sentetik plastik grubudur. PVC yer döşemePVC zemin kaplama alanlarında en iyi malzeme kalitesi sunan üründür.

PVC malzemesinin iki çeşit formu bulunmaktadır. Katı ve esnek olmak üzere iki gruba ayrılır. PVC malzemesinin kullanım alanları katı olan grubunun tesisat sistemlerinde kapı pencere imalatında onarımında vb. alanlar da kullanımları mevcuttur. Son zamanlarda kullanım alanları artmakla birlikte ahşap, beton ve kilin gibi birçok alanda da yerini almıştır.

PVC kullanım alanları çok sayıda farklılık gösterir ve her sektörde kullanımı mevcuttur. PVC zemin kaplama gibi alanların dışında üyelik kartları ve banka kartları gibi ürünlerde de kullanıldığı bilinmektedir.  Elektrik üretilen ve elektrikli aletlerin. Bulunduğu alanlarda kullanılan ve kullanılması insan sağlığı için çok önemli olan Kondaktiv PVC kaplama ürünleri de mevcuttur.. PVC ile yapılan bazı kaplama çeşitleri ve türleri mevcuttur ve her alanda kullanılması kolay olan bu yapının bazı alanlarını aşağıda sıralamış bulunmaktayız.

Tarkett Homojen PVC Zemin Kaplama

PVC kaplama alanında en çok tercih edilmesi gereken bir marka olan Tarkett PVC yer döşeme çeşidi alanında en iyi sayılan malzemeler arasındadır. Bu sektör içerisinde çok sayıda marka ve ürün bulunmaktadır bu yüzden en kullanışlı ve en güvenilir olanı tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Tarkett firmasının PVC zemin kaplama alanında bahsedilmesi gereken ilk kısım homojen PVC  kaplama alanı olacaktır. Homojen kaplama adı ürünün tek kat vinilden oluşmasıdır.

Kullanım alanları dayanıklılık seviyesinin yüksek olması ve güçlü tutuş sağlaması sayesinde Hastane, Okul gibi büyük ve çok sayıda insanın bulunabildiği ortamlarda tercih edilmektedir. Homojen kaplama ürünü birden fazla katmandan oluşarak kullanıcılara daha kullanışlı daha dekoratif kullanım alanları yaratmak ve kullanışlı alanlara sahip olmaları için olanak. Da sağlamaktadır. Günümüzde bu alanda çok sayıda çeşitli ürün de bulunmaktadır.

Tarkett Heterojen PVC Zemin Kaplama

Tarkett marka olan bu üründe heterojen PVC kaplama alanında en iyilerindendir. Bir PVC zemin kaplama ürünü olan heterojen kaplama çeşidi  heterojen vinil tipinde bulunmaktadır. Heterojen vinil formu sayesinde diğer çeşidi olan homojen PVC zemin kaplama ürününe göre tasarım açısından kullanıcılarına kolaylık sunmaktadır.

Kullanım alanları ise farklılık gösterebilmektedir. Bu ürün çeşidinin kullanım alanları genellikle çok sayıda insan trafiğinin bulunduğu özel ofis, özel klinikler, çok sayıda insanın çalıştığı özel ofisler gibi alanlarda kullanılır.  Yüksek dayanıklı formu sayesinde kullanıcılarına sorun teşkil etmemektedir. Bazı form yapıları da mevcuttur bu formlar ise karo ve plank formatında olarak bulunur ve bu formların ise TopClean XP adı verilen koruma sistemine sahiptir.

Tarkett Spor PVC  Zemin Kaplama

PVC yer döşeme  alanlarından olan Tarkett marka spor PVC yer kaplama ürünü adından anlaşılacağı üzere kullanım alanları genellikle spor salonları veya sportif tasarımlara sahip olan yerlerde kullanılmaktadır. Spor PVC kaplama ürünlerinin kullanım alanları çeşitlilik göstermektedir. Spor salonlarının haricinde spor müsabakalarının düzenlendiği alanlar, özel spor kursları veya basketbol, futbol sahaları olmak üzere çok sayıda kullanım alanları mevcuttur.

PVC zemin kaplama sektöründe en zorlu alan olan spor zemin kaplama işçiliği en zor olan gruptur. Bu alanda spor müsabakaları ve federasyonlar da işin içinde olduğundan dolayı iş stresi ve kullanım açısından en ufak bir hata payı kabul etmemektedir.

Bu nedenle her yapılan işin iş yükü ve maruz kalacağı basınç yük hesaplanıp ona göre malzeme kalitesi belirlenip işin tamamlanması gerekmektedir. Bu alan içerisinde spor salonları gibi büyük bir alana ve gürültüye sahip olan yerlerde akustik PVC kaplama işçiliğine de yer vermek gerekmektedir. Bu sayede yoğun gürültüye sahip olan alanın. Gürültü seviyesinin emilmesine yardımcı olmaktadır.

Beefloor PVC Zemin Kaplama

Beefloor markası PVC zemin kaplama alanı içerisinde liderlik sağlamaktadır. Sektör içerisinde çoğu marka ve firmaya ürünler temin edip bu alanda yerini ve önemini sürdürmektedir. Beefloor firmasının sahip olduğu ürün çeşitliliği ve alanları dikkat çekmektedir ve ürün çeşitliliklerinden bazıları şunlardır; Joker, Neo Saga, Neo Unaco, Neo Efes, Neo Wood, Moderno, Gaia, Assos, Myra, Saga, Unaco, Efes, Pera, Idea, Spectra, Cosmo olmak üzere ürünlerinden bazıları bunlardı.

Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme, Pvc Zemin Kaplama, Homojen Pvc Kaplama, Heterojen Pvc Kaplama, Akustik Pvc Kaplama, Spor Pvc Kaplama, Pvc Yer Döşeme, Zemin Kaplama, Zemin Kaplama Fiyatları, Pvc Zemin Kaplama Fiyatları, Pvc Yer Döşeme Fiyatları, Karo Halı, Banka Karo Halı, Ofis Karo Halı, Yükseltilmiş Zemin, Yükseltilmiş Döşeme, Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme, Pvc Kaplı Yükseltilmiş Döşeme.