Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme Nedir?

Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme sistemleri halk arasında çok fazla bilinen bir zemin uygulamasıdır. Bu zemin işlemi nerede olduğu fark etmeksizin uygulanabilen, fakat işlemin yapılmadan önce mutlaka o alanın görülmesi gereken bir uygulamadır. Yükseltilmiş döşeme sistemi kullanılan malzemelerin farklı maddeler eklenerek veya o maddeler ile güçlendirilerek farklı isimlerde çeşitleri bulunmaktadır. Bu nedenle isteyen kişiler o ürünlere bakıp kendisine uygun olan kalitede malzemeyi seçerek uygulatabilirler. Bu yazıda sunta özlü yükseltilmiş döşeme çeşidinden bahsedip bilgiler vereceğiz.


Yükseltilmiş Döşeme Neden Gereklidir?

Sunta Özlü Yükseltilmiş döşeme sistemleri kullanıcılar tarafından en çok tercih edilmesinin ana sebebi uygulama yapıldıktan sonra sistemin özelliği olan alt kısmında oluşan boşluklu yapıdır. Bu boşluklu yapı çoğu alanda kullanılmaktadır. Boş alana isterseniz dekorasyonunuzda fazla olan eşyalardan kurtulmak isterseniz içine koyup ortadan kaldırabilirsiniz.

Bunun dışında ise bu boşluklu yapının içine IT ve elektrik ofislerinde oluşan fazla kablo yığılmalarını da bu boşluklu yapıya koyarak ortadan kaldırabilirsiniz. Tüm bu yararlarının dışında bu boşluklu yapı sayesinde doğal afetlerden dolayı bina içerisinde bulunan önemli teknik aksamlar ve gerekli kablolar en gerekli anda ulaşılabilirlik katıyor.

Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşeme sistemlerinin farklı ürün yapıları ile farklı isimlerde ürünleri olduğunu söylemiştik. Burada sunta özlü yükseltilmiş zemin hakkında bilgiler vereceğiz. Sunta özlü yükseltilmiş döşeme malzemesine yonga özlü panel de denilmektedir. Bu panellerde üst yüzey kaplaması olarak yapısal açıdan ve kullanılması gereken alana göre homojen, heterojen ve kondaktif paneller kullanılmaktadır. Alt yüzeylerine kaplanan alüminyum malzemesi ile neme karşı koruması sağlanmaktadır.

Sunta özlü yükseltilmiş döşeme sistemi uzun ömürlü ve yüksek aşınma koruması olan bir zemin kaplama işlemidir. Kullanıcılar çok fazla insan trafiği olan ve yoğunluk içinde olan alanlarda örneğin; ofisler, özel konutlar, kamu ve kamu kuruluşları, hastane ve sağlık kurumları gibi çok fazla yoğunluk içeren alanlarda kullanılmaktadır.

Bunların dışında çok fazla renk ve desen seçenekleri de bulunmaktadır. Bu seçenekler ile istediğiniz gibi dekorasyon yaptırabilir ve kendiniz hayalinizdeki ortamı yaratabilirsiniz. Yüzeyi PVC malzeme kaynaklı olan sunta özlü yükseltilmiş zemin sistemleri ekonomik ve diğer ürünlere göre sağlamlığı ile daha çok tercih edilmektedir.

Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme    Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme    Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme