Yükseltilmiş Döşeme Sistem Odalarının Tercihi

Sistem odası yükseltilmiş döşeme sistemleri yükseltilmiş döşeme malzemelerinin bazı türlerinin kullanım alanına göre isimlendirilmesi ile oluşmuştur. Yükseltilmiş döşeme sistemi nedir? Yükseltilmiş döşeme sistemi iş yerlerinde, özel ofislerde, özel konutlarda yer döşemelerinin belirli ekipmanlar kullanılarak yerden zemini 10-15 cm yükseltip geri kalan hacimli alana ise o alanda bulunan teknik aksam malzemelerini veya dekoratif olarak göz önünde olmasını istemediğiniz parçaları altında saklayabileceğiniz bir yapıdır. Bu ürüne sistem odası yükseltilmiş döşeme denilmesi ise sistem odalarına özel olarak kullanılmasıdır.

Bunun yanında diğer teknik özelliklere sahip olan yerlerde de kullanılan malzeme yapısı kullanılmaktadır. Sistem odalarında bildiğiniz üzere çok sayıda bilgisayarlar, televizyonlar ve görüntü izleme, kayıt etme gibi çok sayıda kablo ve destek ekipmanları bulunur. Bu yüzden bu odalardaki fazla ekipmanlar ve o ekipmanlardan ortaya çıkan fazla kabloları ortadan kaldırılması için mükemmel bir döşeme sistemidir.


Sistem Odası Yükseltilmiş Döşeme Panel Çeşitleri

Sistem odası yükseltilmiş döşeme sistemlerinde kullanılan panel çeşitleri de bir o kadar önemli bir durumdur. Bunun sebebi ise kullanılacak panel çeşidinin o ortama uygun olması gerekmektedir. Ayrıca ortam uyumluluğundan çok dayanıklılık açısından kaliteli panel çeşidi kullanılmalıdır.

Bu durumlar göz önüne alındıktan sonra bu tür sistem odalarında panel olarak sunta özlü panel çeşitleri kullanımdan çıkarılmıştır. Bunun en büyük sebebi ise sunta özlü paneller hem yanıcı malzeme gurubunda hem de dayanıklı olamayıp en ufak bir sistem ekipmanı üzerine düştüğü anda kırılma yaşayabilir ve tüm yer döşemeniz alt üst olabilir.


Sistem Odası Yükseltilmiş Döşeme Panel Montajı Nasıl Yapılmaktadır?

Tüm panel çeşitleri kurulum aşamaları aslında genel bir kalıp altında sürdürülmektedir. Sistem odası yükseltilmiş döşeme ürününün kullanılması için ilk önce bazı kurulum aşamalarından geçmesi gerekiyor ve bu aşamalar şu şekilde devam etmektedir. İlk olarak gerekli panel ayaklarının olması gereken alana koyulup hizalanıp birbirlerine bağlantısını gerçekleştirmek gerekir.

Ardından bu ayaklar üzerine yükseklik kazandırmak için dikine ayaklar monte edilir ve onların üzerlerine de panel çeşidini monte edip bağlantılarını gerçekleştirdikten sonra tam anlamıyla kullanıma başlanabilir hale gelebilir.

sistem odası yükseltilmiş zemin   sistem odası yükseltilmiş zemin   sistem odası yükseltilmiş zemin   sistem odası yükseltilmiş zemin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.