Deka Zemin Kaplama
0541 697 13 60

Borneo Karo Halı

Borneo Karo Halı

Karo Halı Modelleri

Borneo Karo halı veya diğer bir tabiri ile ticari ofis halıları, ikinci isminden de anlaşılabileceği gibi ofis ortamında kullanılmak üzere kullanılan bir yer kaplama modelidir. Satış usulleri m2 üzerinden ücretlendirme şeklinde yapılan bu ürünler; pratik ve renk çeşitliliği açısından zengin olması ile oldukça rağbet görmektedir.

Karo halı için bahsedilebilecek en belirgin özellikler; hijyenik olup kolay temizlenebilir olması, koku veya rutubet gibi deformasyonların önüne geçmesidir. Bu sebepler ile beraber tercih edilen karo halıbanka halılarıofis halıları olarak firmaların alan tasarımında ilk başlarda yazılmaktadır. Antistatik yani elektriksel alana karşı korumalı olan bu halılar insan vücuduna karşı topraklama görevi de görür.

Karo halı modelleri veya çeşitleri firmalara göre değişiklik gösterse de yapı olarak adlandırıldığı üç farklı kavram bulunmaktadır. Bu yapıların adlandırılması hav sayesinde olur. Hav, karo halı yüzeyinin oluşumunu sağlayan ve görsel açıdan ilk fark edilen kısımdır.  Çeşitler:

  • Bukle Havlı: İngilizce tabiri ve piyasa üzerindeki adlandırması ile Loop Pile da denilen bu çeşitte hav olarak adlandırılan yüzey kesilmemiş bukleler tarafından oluşturulmuş ve adını karo halı tipine vermiştir.
  • Kesik ve Bukle Havlı Halı:: İngilizce tabiri ve piyasa üzerindeki adlandırması ile Cut & Loop Pile da denilen bu çeşitte hav olarak adlandırılan yüzey kesik uçlu  olan hav iplikleri ve onun ile beraber  buklelerin birlikteliğinden  meydana gelmiştir.
  • Kesik Havlı: İngilizce tabiri ve piyasa üzerindeki adlandırması ile Cut Pile da denilen bu çeşitte hav olarak adlandırılan yüzey, kesik biçimdeki hav iplikleri ile oluşturulmuştur.

Ofis halıları olarak da yoğunluk ile kullanılan bu tip halılar; yüksek kaliteli taban ve ipliklerin iç içe mükemmel şekilde geçmesi ile oluşmaktadır. Workshop, ofis, toplantı odaları veya kamu kuruluşları gibi alanlarda tercih edilmesi ile beraber hedef kitlesi işletmeler olmuştur. Alanlara uygulaması oldukça basit ve temiz olduğu için pratik bir işlem etiketini taşımaktadır. Duvar kağıdı veya boyası gibi birçok farklı desen ve renk paletine sahip olması ise dekorasyon amaçlı olarak kullanılabilmesinin de önünü açmaktadır. Yani Borneo karo halı uygulaması sayesinde steril bir çalışma ortamı yaratırken dekorasyondan da taviz vermek zorunda kalınmamakta.

Karo Halılar İçin Standartlar

SES YALITIMI

Hareketin sürekli olduğu ortamlarda oluşabilecek gürültüyü absorbe etmek için kullanılan karo halı, ses yalıtım özelliklerine sahip olmaktadır. Standartları karşılamakta olan ürünler vibrasyon ve ses yalıtımı özelliğine sahiptir. Bu da ortamdaki ayak veya sürünme seslerinin önüne geçer ve hareket özgürlüğü sağlar.

ALEV ALMAMA

Ofisler için yetkili kurumlar tarafından oluşturulan yangın standartları ışığında imal edilen karo halılar, iplik veya hammaddeye uygulanmış kimyasal ile beraber bu standardı karşılamaktadır.

ANTİSTATİK

Yukarıda da değindiğimiz bu özellik özel bir yöntem ile üretilme sonucu sağlanmaktadır. Statik yani elektrik kontrol özelliğini barındıran karo halı ile beraber teknolojik aletler ile beraber bireylerin sağlıkları da koruma altına alınmaktadır. Bilgisayar, sunucu gibi aygıtların bulunduğu ortamlarda gerekli olan bu özellik ile beraber fazladan gereken birçok uygulamaya gerek bile kalmayacaktır.

Borneo Karo halı tipleri için standart boyutlar 60*60 ile beraber 50*50 olarak belirtilir. Üretici firmaların sağladığı hizmetler ışığında farklı boyutlar elde etmek de mümkündür. Bunun için özel sipariş gerekmek ile beraber, normal ölçülere nazaran daha farklı bir fiyatlandırma da yapılabilmektedir. Renk ve desen olarak da marka, üretici veya bulunduğu bölgeye göre farklı seçenekler sunulmaktadır. Örneğin sıcak ve nemli bir bölge ile tam tersi özelliklere sahip bir bölgenin renk paletleri birebir aynı olmamalı, ortama göre seçim yapılmalıdır.

Pvc zemin kaplama, pvc yer döşeme, akustik pvc zemin kaplama, homojen pvc yer döşeme, heterojen pvc yer döşeme, spor pvc yer döşeme, kondaktiv pvc yer döşeme, heterojen pvc zemin kaplama, homojen pvc zemin kaplama, istanbul pvc zemin kaplama, istanbul pvc yer döşeme, karo halı, ofis halısı, banka halısı, yükseltilmiş zemin, yükseltilmiş döşeme, pvc kaplı yükseltilmiş döşeme, laminat kaplı yükseltilmiş döşeme, bakır kaplı pvc zemin kaplama.