Deka Zemin Kaplama
0541 697 13 60

Barbados Karo Halı

Barbados Karo Hali

Ürün Tanımı : Karo Halı
Dokuma Tekniği : Tufted Loop Pile
İplik Cinsi : %100 Polypropleyn yada Polyamid Solution Dyed
Hav Yüksekliği : 4 mm
Hav Ağırlığı : 540gr/m2
Taban: Polyflex
Toplam Yükseklik : 6,5 mm
Ürün Ebatı : 50×50 cm
Vettermann Testi ISO TR 10361/EN 1471 : Geçerli
Termal İzolasyon ISO 8302 : 0.10 m2 K/W
Ölçüsel Kararlılık Testi EN 986 : Geçerli
Yürüme Testi : EN 1815 : 0.1 kV
Yatay Elektriksel Dayanıklılık: ISO CD 10965 : 4×108 Ω
Dikey Elektriksel Dayanıklılık: ISO CD 10965 : 6×1010 Ω
Statik Yükleme : Antistatik
Ateşe Tepki Sertifikası: EN ISO 11925-2 EN ISO 9239-1

Karo Halı Modelleri

Deka Barbados Karo Halı standart ölçülere sahip rahat uygulama imkanı veren kullanışlı anti bakteriyel ve uzun ömürlülüğü sayesinde çokça tercih edilen bir Zemin Kaplama çeşididir. Genel de ebatları 50×50 cm olan Karo Halı ürünleri şimdiler de zeminlerde oluşturacağı farklı görsellikler acısından 25×100 gibi farklı ebatlarla da üretilmeye başlamıştır.

Karo Halı uygulaması şık görünümü ve temizliğinin kolay olması nedeniyle bir-çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Ofislerde Karo HalıBankalar da Karo Halı, Kütüphaneler de Karo Halı ve Antre Salonları gibi birçok alanlar da Deka Barbados Karo Halı uygulaması görmek mümkündür. Bu uygulamalar fiyatları bakımından uygun olduğu için ve ayni zamanda da temizliğinin kolay olması sebebiyle çokça tercih edilmektedir. Deka Barbados Karo Hali Fiyatları ise kullanıldıkları özellikleri bakımından farklılık göstermektedir. Bu özellikler karo halıların iplik özellikleriyle alakalı olduğu gibi aynı ipliğin sık dokumasıyla da alakalıdır. Karo Halı Fiyatlarında kullanılan iplik cinsinin aynı olup fiyatının ise farklı olduğunu gördüğünüz anda aklınıza dokumasının daha sık uygulandığı özelliğini getirebilirsiniz. Dokuması daha sık tutulan Karo Halı Modelleri daha uzun ömürlü olurlar ve yüzeyleri kirleri daha az tutar. Bu bağlam da Karo Halı Fiyatları bakımından en pahalı fiyat listesine dahil edilirler. Zemin Kaplama çeşitleri arasından Pvc Zemin Kaplama ve Yükseltilmiş Zemin Kaplama gibi uygulamalarla kıyaslama yapıldığında daha uygun maliyetli olduğu aşikardır. Fiyatının Uygun olması ve temizliğinin de rahat olması bakımından Pvc Zemin Kaplama ve Yükseltilmiş Zemin gibi uygulamaların önünü almaktadır. Aynı zaman da birçok yükseltilmiş zemin uygulaması yapılan alanlar da  zeminin üstü Karo Halı Modelleri ile kaplanmaktadır. Karo Halı Modelleri oldukça çeşitlidir. Çok renkli olmasıyla beraber ortaya çok güzel zemin görüntüsü çıkmaktadır. Karo Halı Modelleri ve Karo hali fiyatları için bizim le iletişime geçebilirsiniz.

Karo Hali ve Yükseltilmiş Zemin

Karo Hali ve Yükseltilmiş Zemin uygulaması birbiri ile bağlantılı olan 2 ayrı zemin Kaplama uygulamasıdır. Birbirlerinden bağımsız oldukları gibi bir çok zemin de birlikte de kullanılırlar. Yükseltilmiş döşeme yapılan birçok zeminin üst kısmına sonradan karo hali uygulaması yapılır. Kullanim acısından da birbirlerine birbirlerine benzerlik gösterirler  karo halı modelleri genel de 50×50 ebatlarında iken Yükseltilmiş Zemin Kaplama modelleri ise 50×50 ve 60×60 ebatlarındadır. Ancak Yükseltilmiş döşeme uygulaması için genelde 60×60 Sunta Özlü Paneller kullanılmaktadır. Karo Hali Fiyatlari zemin kaplama uygulamaları arasında düşük maliyetli olması ve deforme olan parçalarının rahatlıkla yenisiyle değişim imkanı sunması gibi özelliklerinden dolayı ofis binaları ve banka binaların da sıkça tercih edilmektedir. Yükseltilmiş zemin uygulaması ise zemini yükseltme olanağı taşıdığı için özellikle elektrik kaplanlarının geçtiği özel sistem odaları, elektrik odalari ve bilgisayar odaları gibi mekanlarda tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ofislerde görünümün daha sık olması açısından sıkça tercih edilen bir Zemin Kaplama uygulamasıdır. Kullanilan malzemeleri cok cesitlilik gosterdiginden Zemin Kapamam Fiyatları açısından en yuksek fiyata sahiptir.

DİĞER HİZMETLERİMİZ

Yükseltilmiş Zemin

Yükseltilmiş Zemin uygulanması insanların kullanmak istedikleri alanları yerden belli bir seviye doğrultusunda yükseltilmesine olanak sağlayan ve arada kalan mesafenin kullanılmasına imkan veren bir Zemin Kaplama çeşididir. Yükseltilmiş Zemin uygulaması genel olarak 15 cm ile 100 cm arasındaki bir yükseklik çerçevesin de yapılır. Yükseltilmiş Döşeme uygulamasının temel amacı zeminin yerden yükseltilerek arada kalan mesafe için olası görüntüyü bozabilecek kablo vb. Türevleri göz önünden alınıp yükseltilmiş olan zemin yüksekliğinin arasında bırakılarak daha şık ve ayni zaman da ileriye dönük kullanımı kolay bir ortam oluşturmaktır . Bu anlam da yükseltilmiş döşeme uygulaması günümüz de sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Yükseltilmiş döşeme fiyatları diğer Zemin Kaplama ürünleri ile kıyaslandığı zaman daha çok maliyet oluşturduğu aşikardır. Ancak yükseltilmiş döşeme fiyatlarının yüksek olmasın da kullanılan malzemelerin çok çeşitlilik göstermesinden kaynaklanmaktadır. Yükseltilmiş döşeme uygulaması özel ayaklar, kuşaklar, iç dolgular ve yüzey kaplayıcılar gibi bir takım gerekli bütünleyici araçlardan oluşmaktadır.

Yükseltilmiş döşeme ayakları özel ayarlanabilir bir sistem oluşturmakta ve ihtiyaç doğrultusunda bu ayaklar istenilen ölçüye göre ayarlanabilmektedir. Ayrıca yükseltilecek zemin uygulamasında yükseltilmiş döşemenin üzerine gelebilecek yük, ağırlık kapasitelerine göre de farklı çeşitleri mevcuttur. Yükseltilmiş zemin uygulamasında 1m2 alan için yaklaşık 4 ton kadar yüksek ağırlığı taşıyabilecek ürünler de mevcuttur.

Yükseltilmiş döşeme uygulamasın da kuşak uygulamasının amacı ayakları dengelemek ve gelebilecek yük oranını eşitlemektir . Uygulama esnasında kuşaklar her ayağı birbirine kenetleyerek bir denge oluşturma işlevini görür.

Yükseltilmiş döşeme uygulamalarının iç dolgu kısmında iki alternatif kullanmaktayız.

1- Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin

2- Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin

Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin, Yükseltilmiş döşeme uygulamasında daha uygun bir maliyet oluşturması acısından piyasada çokça bulunan ve tercih edilen ürün sınıfına girmiştir. Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin B1 yanmazlık derecesine sahip olup bu anlam da kendini olası bir yangın durumun da yaklaşık 30-35 dk. Gibi bir süre kapsamın da koruyabilmektedir. Yangın sınıfına pek fazla dayanıklı olmayan bu ürün Sistem odaları için yükseltilmiş zemin veya elektrik odaları için yükseltilmiş zemin gibi alanlar için tavsiye edilmemektedir.

Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin ise Sunta Özlü Panele göre yanmazlık derecesi daha yüksek olan bir ürün çeşididir. Olası bir yangın durumunda kendini 90-95 dk. Gibi bir koruma özelliği mevcuttur. Fiyatları Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemine göre daha yüksektir ancak Sistem odaları, elektrik odaları vb. Yangına elverişliliği yüksek olan alanlar için Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin Kaplama uygulaması tercih edilmektedir.

Yükseltilmiş döşeme uygulamasın da son olarak üst yüzey yani bitmiş kısmın görünümü olarak birçok alternatifi mevcuttur. Hazır düz bir Zemin de uygulanan tüm zemin kaplama uygulamalarının hemen hemen tümü yükseltilmiş zemin kaplama uygulaması için de uygulanabilmektedir. Yükseltilmiş zemin için alt ve üst kısım olarak uygulamalarımız aşağıdaki gibidir;

1-        Alt Folyo Üst Folyo Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin

2-        Alt Çelik Üst Çelik  Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin

3-        Alt Çelik Üst PVC Kaplı Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin

4-        Alt Çelik Üst Laminat Kaplı Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin

5-        Alt Çelik Üst Seramik Kaplı Sunta Özlü Yükseltilmiş Zemin

6-        Alt Çelik Üst Çelik Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin

7-        Alt Çelik Üst PVC Kaplı Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin

8-        Alt Çelik Üst Laminat Kaplı Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin

9-        Alt Çelik Üst Seramik Kaplı Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin

Ayrıca bunların haricin de özellikle ağır yüklerin bulunduğu ortamlar da kullanılabilecek durumlar için Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme panelleri mevcuttur. İç dolgu özelliği beton özlü olması özel ayaklar ve diğer bileşenleriyle birlikte beton özlü yükseltilmiş döşeme kendi sınıfı içerisin de en pahalı ürün grubu sınıfına girmektedir. Yükseltilmiş döşemenin üst yüzey tabakası olarak Beton Özlü Yükseltilmiş Zemin uygulaması da diğer paneller gibi çeşitli alternatifler sunabilmektedir.

Pvc Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplama alanın da özellikle sağlık kurumlarıyla beraber, okullar, spor salonları ve özel kurumlar gibi birçok alan da yıllardır homojen pvc kaplamaheterojen pvc kaplamaakustik pvc kaplama ve spor pvc kaplama gibi hizmetler vermekteyiz. Sağlık kurumları için genel de Bayındırlık Pozu 25.116/A11 olan 2mm Homojen PVC Zemin Kaplama uygulaması yapılır. Bunun yanın da Bayındırlık Pozu 25.116/A8 olan Heterojen PVC Zemin Kaplama uygulaması yapılır. Spor Zeminler için ise 25.116/S11 Bayındırlık Pozu istenip bunun için şartnamede belirtilen kalınlık üzerinden Spor Zemin Kaplama uygulaması yapılır. PVC Spor Kaplamalar genelde 6,5 mm kalınlıkta uygulamalar üzerinden tamamlanır. Ancak PVC Spor malzemeler daha ince ve kalın malzemeler bulunmakla beraber genel de sırasıyla 4,5mm, 6,5mm, 8,3mm ve 9,5mm üzerinden uygulamaya tabi tutulur. Kullanılan bu malzemelerin üzerlerine çizgiler de dahil edilip çok amaçlı voleybol, futbol ve basketbol gibi sahalar elde edilir. Özellikle Tarkett markaya ait Omnisports PVC Spor Kaplamalar önemli  yer tutmaktadır. Bununla beraber Forbo Marka PVC Spor Zemin Kaplama malzemeleri de kullanılmaktadır.

Pvc Zemin Kaplama Markaları

– Tarkett Pvc Zemin Kaplama

– Beefloor PVC Zemin Kaplama

– Amsrong Pvc Zemin Kaplama

– Grabo Pvc Zemin Kaplama

Türkiye de zemin kaplama alaninda genel de bu markaların ürünleri satılmaktadır. Pvc Zemin Kaplama Fiyatları açısından en pahalı marka Tarkett Pvc Zemin Kaplama markasına aitken en düşük Pvc Zemin Kaplama Fiyatı ise Beefloor PVC Zemin Kaplama markasına aittir. Türkiye de yaklasik olarak 2mm Heterojen PVC Zemin Kaplama alanında en çok satılan urun Beefloor ürününe ait olmakla beraber Homojen Pvc Zemin Kaplama ve Spor Pvc Zemin olarakta en çok Tarkett Pvc Zemin Kaplama ürünleri tercih edilmektedir.

Pvc zemin kaplama, pvc yer döşeme, akustik pvc zemin kaplama, homojen pvc yer döşeme, heterojen pvc yer döşeme, spor pvc yer döşeme, kondaktiv pvc yer döşeme, heterojen pvc zemin kaplama, homojen pvc zemin kaplama, istanbul pvc zemin kaplama, istanbul pvc yer döşeme, karo halı, ofis halısı, banka halısı, yükseltilmiş zemin, yükseltilmiş döşeme, pvc kaplı yükseltilmiş döşeme, laminat kaplı yükseltilmiş döşeme, bakır kaplı pvc zemin kaplama.