Yükseltilmiş Döşeme Çeşitleri ve Fiyatlandırılmaları Hakkında Bilgilendirmeler

İstanbul da yükseltilmiş döşeme fiyatları ve uygulama alanları hakkında ki geniş bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

1.     Yükseltilmiş Döşeme Nedir?

2.     Yükseltilmiş Döşeme Çeşitleri Nelerdir?

2.1.          Pvc Kaplı Yükseltilmiş Döşeme 

2.2.          Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

2.3.          Seramik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

2.4.          Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

3.     Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları

4.      Deka Zemin

 

1.     Yükseltilmiş Döşeme Nedir?

Yükseltilmiş döşeme uygulaması İç mekan ve Dış mekan olmak üzere farklı bölgeler de farklı amaçlar doğrultusun da hazır olan zemin üzerine ikinci bir zemin oluşturma işlevidir. Yükseltilmiş döşeme uygulamaları, paneller, ayaklar, kuşaklar ve yapıştırma sistemleri gibi parçalarla uygulanmaktadır. Bunlar arasın da en önemli olanı ve fiyatı en çok etkileyeni panellerdir. Yükseltilmiş Döşeme Panelleri alt, orta ve üst kısım olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Bu uygulamanın

Alt kısmını,

 • Çelik kaplı paneller ve
 • Alüminyum Folyo Kaplı Paneller

Orta Kısmını,

 • Sunta Özlü Paneller
 • Kalsiyum Sülfat Özlü Paneller ve
 • Beton Özlü Paneller

Üst Kısmını ise,

 • Pvc Kaplı Paneller
 • Laminat Kaplı Paneller
 • Seramik Kaplı Paneller ve
 • Alüminyum Folyo Kaplı Paneller

oluşturmaktadır. Bu panellerin boyutları ise,

 • 50x50x30 mm
 • 50x50x40 mm
 • 60x60x30 mm
 • 60x60x40 mm

ebatlarında standart olarak üretilmektedir. Yükseltilmiş zemin uygulamasının bir çok amacı ve faydası bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemli olan faydalarından bir tanesi, elektrik kabloları, tesisatlar vb. alt yapı uygulamalarını zemin altında bırakmak ve gerektiğinde ani müdahaleler yapabilmektir. Böylece hem oluşabilecek olası bozulmalar karşısında ani lokal müdahaleler söz konusu olabilecekken hem de oluşturulan yeni zemin ile temiz ve şık bir görünüm elde edilebilmektedir.

2.     Yükseltilmiş Döşeme Çeşitleri Nelerdir?

Yükseltilmiş Döşeme uygulaması kullanılan alanlara göre ve kullanım amaçlarına göre farklı türlerde üretilmektedir. Bazı Yükseltilmiş Zemin çeşitleri aşağıdaki gibidir:

2.1.          Pvc Kaplı Yükseltilmiş Döşeme 

Pvc Kaplı Yükseltilmiş Döşeme panelleri belirtilen standart boyutlar üzerinden gerçekleştirilen panellerin üzerine pvc kaplama ürünlerinin preslenmesi sonucu elde edilen yükseltilmiş döşeme çeşitleridir. Kullanılan Pvc Kaplamalar farklı özelliklere göre uygulanabilmektedir. Genel de kullanım alanları bilgisayar odaları, sistem odaları, elektrik odaları gibi teknolojik aletlerin bulunduğu elektrik odaların da kullanılmaktadır. Kullanılan pvc kaplamalar Anti-Statik özelliğe sahip oldukları için bu tarz yerlerde yoğun kullanıma sahiptirler.

2.2.          Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme uygulaması Yükseltilmiş Döşeme ürünleri arasın da en doğal olan ve en şık görünüme sahip olan yükseltilmiş zemin ürünüdür. Yükseltilmiş Döşeme panellerinin üzerine HPL özellikli Laminat kaplamanın pres sonucu birleştirilmesiyle elde edilmektedir. Kullanım alanları Modern Ofisler, Rezidanslar, Bankalar ve Üniversite gibi insan trafiğinin yoğun olduğu mekanlarda kullanılmaya elverişli ürünlerdir.

2.3.          Seramik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Seramik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme uygulamaları diğer yükseltilmiş zemin uygulamalarından farklı olarak hem iç mekan zemin yükseltme olarak hem de dış mekan zemin yükseltme olarak kullanılabilmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere yükseltilmiş döşeme panelinin üzerinin seramik, granit ve doğal taş gibi ürünlerle presleme sistemi yapılarak hizmete hazır hale getirilmektedir. 

2.4.          Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme ürünü en uygun yükseltilmiş döşeme fiyatlarına sahip, alt folyo üst folyo kaplı yükseltilmiş zemin türüdür. Yükseltilmiş döşeme fiyatları içerisinde en ucuz kaplama türü olduğu için kullanımı en yaygın olan kaplamadır. Kullanım alanları da oldukça geniştir. Folyo kaplı yükseltilmiş döşeme panelleri üzerlerine sonradan Karo Halı kaplama uygulaması en çok tercih edilen ikili uygulamadır. Özellikle ofis tarzı yerlerde görünümü güzelleştirmek amacıyla yapılan yükseltilmiş döşeme üzerine karo halı kaplaması uygulanmaktadır.

3.     Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları kullanıldıkları yükseltilmiş döşeme panellerine, ayak yüksekliklerine ve ilave edilen panellere göre farklılık göstermektedir. Kullanılan yükseltilmiş zemin kaplama ayaklarının kullanılacak ayak yükseklikleri kapsamın da yükseltilmiş döşeme fiyatları güncel 2020 fiyatları doğrultusun da 1 m2 için yaklaşık 12 € ya kadar değişim gösterebilmektedir. Yükseltilmiş döşeme fiyatlarını etkileyen en önemli faktör ise tercih edilen paneller doğrultusunda olacaktır. Yükseltilmiş döşeme panellerinin alt kısımları fiyatlara fazla etki etmezken, Yükseltilmiş döşeme panellerinin orta kısmını oluşturan iç dolgular ve üst kısımlarında kullanılan kaplama türleri özelliklerine göre oldukça farklı fiyatlar ortaya çıkarmaktadırlar. Bu kapsam da en uygun yükseltilmiş döşeme fiyatlarına sahip olan folyo kaplı panel ile daha yüksek fiyatlara sahip paneller arasında güncel 2020 fiyatlarına göre yaklaşık 35 € ya kadar farklılıklar söz konusu olabilmektedir.

4.      Deka Zemin

Deka Zemin Kaplama firması olarak siz değerli müşterilerimize 2003 yılından bu yana Zemin Kaplama sektöründe hizmet vermekteyiz. Hizmet verdiğimiz diğer zemin kaplama uygulamalarımız aşağıdaki gibidir:

 • Karo Halı Kaplama
 • Pvc Zemin Kaplama
 • Epoksi Kaplama

Bu uygulamalar kapsamında projeleriniz için bizimle iletişime geçebilir, teklif alabilirsiniz.

yükseltilmiş döşeme fiyatları   yükseltilmiş döşeme fiyatları   yükseltilmiş döşeme fiyatları   yükseltilmiş döşeme fiyatları

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Facebook

Youtube

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.