Yükseltilmiş Döşeme
0533 591 35 89

Yükseltilmiş Döşeme 1

90 / 100

Zemin yükseltme hizmetleri kapsamında 2003 yılından bu yana yükseltilmiş döşeme 1 hizmetleri adı altında hem iç mekan zemin yükseltme hem de dış mekan zemin yükseltme olarak bir çok projede faaliyet gösteren bir firmayız. Yükseltilmiş döşeme hizmetleri için firmamız ile iletişime geçebilir projeleriniz kapsamında çözüm taleplerinde bulunabilirsiniz.

Yükseltilmiş Döşeme 1 Nedir

Yükseltilmiş döşeme 1 ürünleri hem iç mekanlar için hem de dış mekanlar için farklı yapılarda üretilmektedir. Her iki uygulamada da kullanılma yöntemi, işlevleri aynıdır fakat kullanılan ürünler farklılık göstermektedir. Örneğin Dış mekanlarda alt yapı için plastik ayak takımı kullanılırken İç mekanlarda Galvanize çelik ile üretilmiş ayak takımları kullanılmaktadır. Dış mekan zemin yükseltme işlemlerinde, karo ya da dikdörtgen olarak üretilen doğal taş, granit, seramik veya deck gibi diğer zemin kaplamaları alt yapıda kullanılan ayaklar üzerine direk kullanılabilirken İç mekanlarda yapılacak olan uygulamalar için özel paneller üretilmektedir.

 • Dış Mekan Zemin Yükseltme Hizmetleri

Alışveriş merkezleri, Park alanları, Havuz kenarları, Cami avluları ve Teras gibi doğaya açık dış mekanlarda alt yapı tesisatlarına olanak sağlamak ve gerektiğinde müdahale etmek ve zemin üstünde birikecek yağmur ve kar gibi yağışları ortadan kaldırmak gibi amaçlar doğrultusunda, hazırda bulunan ana zemin üzerine belirli yükseklik eşliğinde ayarlanabilir plastik ayaklar üzerine deck, taş, mermer ve granit gibi diğer zemin kaplama ürünlerinin getirilmesiyle uygulanan bir yükseltilmiş döşeme 1 sistemidir.

Ayarlanabilir plastik ayaklar Uv ışınları ve sudan etkilenmeyen ve 1 adet ayak kapsamında yaklaşık 1 ton yük kaldırma özelliğine sahip yükseltilmiş zemin özel alt yapı sistemidir. Ayarlanabilir plastik ayaklar ile zemin belirli bir dengede durur kot problemleri oluşmaz. Ayrıca özel olarak üretilen bu  ayakların üst kısımlarında bulunan ve derz aralığı bırakılmasına olanak sağlayan bu sistem sayesinde drenaj işlemi sağlanır ve oluşabilecek göllenmelerin önüne geçilir.

Zemin kaplama hizmetleri arasında son kat döşeme olarak kullanılır ve gerekli olan tüm alt yapı tesisatlarının üstünü örterek şık bir görünüm imkanı sağlar. Ayrıca bu alt yapı tesisatlarına gerektiğinde arıza vb. gibi durumlar için hem daha az maliyet ile hem de bölgesel müdahale imkanı ile eşsiz bir olanak sağlamaktadır. Üst kaplama olarak sudan etkilenmeyen ahşap deck, granit, seramik gibi zemin kaplama ürünleri kullanılarak tüm hava şartlarında uygulaması yapılabilmektedir.

Sunta Encapsül Yükseltilmiş Zemin Fiyatları
Sunta Encapsül Yükseltilmiş Döşeme 1
Sunta pvc Yükseltilmiş Zemin Fiyatları
Sunta Pvc Yükseltilmiş Döşeme 1
Sunta HPLYükseltilmiş Zemin Fiyatları
Sunta HPL Yükseltilmiş Döşeme 1
Kalsiyum Pvc Yükseltilmiş Zemin Fiyatları
Kalsiyum Pvc Yükseltilmiş Döşeme 1

 

 

Ahşap hpl kaplı yükseltilmiş döşeme
Ahşap Laminant hpl kaplı sunta yükseltilmiş döşeme
kalsiyum hpl kaplı yükseltilmiş döşeme
Kalsiyum Laminant hpl kaplı yükseltilmiş döşeme
Sunta hpl kaplı yükseltilmiş döşeme
Sunta hpl kaplı yükseltilmiş döşeme

 

 

 

 

 

 

 

 •          İç Mekan Zemin Yükseltme Hizmetleri

İç mekan zemin yükseltme işlemlerinde kullanılan yükseltilmiş döşeme, bina içlerinde hazır bulunan ana zemin üzerine özel olarak üretilen 60*60*30 mm ya da 60*60*40 mm gibi hazır paneller ve bu paneller ile ana zemin arasında dengeyi sağlayacak ayarlanabilir galvanize çelik ayaklar aracılığıyla belirli yükseklikler eşliğinde kullanılarak oluşturulan ikincil bir zemin oluşturma işlevidir.

İç mekanlar için özel olarak üretilen yükseltilmiş zemin panelleri, Yükseltilmiş olan son kat zemin ile ana zemin arasında kalan boşluk sayesinde bina içlerinde geçirilmesi planlanan su, havalandırma ve ısıtma gibi tesisatlara ait borular ve elektrik kabloları gibi tesisatlar için uygun ortam hazırlanmış olur ve modüler yapı sayesinde gerektiğinde bölgesel müdahale imkanı sağlanır. Ayrıca oluşturulmuş olan yükseltilmiş zemin sayesinde kablo ve boru gibi tesisatlar zemin altında bırakılarak görsellik açısından, boş, yoğun kablolardan arındırılmış bir ortam hazırlanmış olur.

Yükseltilmiş Döşemenin 1 Özellikleri

Yükseltilmiş zemin kaplama panellerinin üretimleri sunta özlü(yonga levha) ya da kalsiyum sülfat özlü gibi malzemeler ile genel olarak 60*60*3 cm ya da 60*60*4 cm ebatlarında sağlanmaktadır. Kullanılacak mekanlara göre, pvc zemin kaplama, laminat veya seramik gibi diğer zemin kaplama ürünlerinin uygunluğuna göre sunta ya da kalsiyum sülfat olarak üretilen panellere preslenerek farklı çeşitleriyle farklı mekanlara uygulanabilmektedir.

İç Mekan Yükseltilmiş Döşeme 1 Panel Çeşitleri

Yükseltilmiş zemin panelleri üst bölüm, orta (iç dolgu) bölüm, alt bölüm ve kenarlar olmak üzere dört ana bölümden oluşmaktadır. Yükseltilmiş zemin panellerinin kenarları genel olarak 0,4 mm kalınlığında sert pvc bandı ile kaplanmaktadır. Alt kısımlar folyo olarak ya da 0,4-0,5 mm galvanize çelik ile orta iç dolgu kısımları beton özlü, sunta (yonga levha) özlü ya da kalsiyum sülfat özlü olarak üretilirken üst kaplama kısımları ise folyo panel, encapsül panel, lamiant (hpl) panel ve pvc zemin kaplama gibi ürünler ile kaplanmaktadır.

Yükseltilmiş Döşemenin 1 Panel İç Dolgu Çeşitleri

 • Sunta (Yonga Levha) Özlü Yükseltilmiş Döşeme 1

Odun talaşlarının reçine yardımıyla belirli ısılar eşliğinde preslenmesi sonucu oluşturulan ve gerçek adı Yonga Levha olan zamanla Sunta olarak adlandırılan bir malzeme çeşididir. Yükseltilmiş döşeme 1 panelleri arasında diğer panel türlerine göre maliyetinin daha düşük olması sebebiyle en çok tercih edilen panel çeşidi olmaktadır. Ayrıca hafif bir malzeme olduğu için bina içlerinde fazla ağırlık oluşturmamaktadırlar.

Diğer panel türlerine göre fiyat bakımından daha uygun olması ve ayrıca ağırlık yönünden hafif bir yapıya sahip olması Sunta Özlü Panellere avantaj sağlarken içerdiği malzeme türü nedeniyle özellikle suya karşı dayanıklılık gösterememekte ve nem den etkilendiği için uzun yıllar dayanıklılık gösterememektedir. Bunlar da diğer panellere göre dezavantaj sağlamaktadır.

Sunta özlü yükseltilmiş zemin panelleri kullanılacak alanlara göre üst kaplamaları çeşitli zemin kaplamalar ile preslenerek üretilmektedirler. En çok kullanılan modellerini Encapsül Sunta Panel ve Pvc Sunta Panel türleri oluşturmaktadır. Yükseltilmiş Zemin Panelleri arasında en uygun yükseltilmiş döşeme 1 fiyatını folyo kaplı sunta özlü yükseltilmiş döşeme fiyatları oluşturmaktadır.

 

 • Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Döşeme 1

Alçı taşı olarak adlandırılan kristal su içeren aslında alçı taşlarının yüksek derece sıcaklıklarda ısıtılarak içerisindeki su özelliğini tamamen kaybetmesi sonucu oluşan yeni bileşenler Kalsiyum Sülfat olarak tanımlanmaktadır. Kalsiyum Sülfat olarak üretilen bu ürünler daha sonra belirli kalıplar eşliğinde hazırlanarak yükseltilmiş zemin uygulamaları için hazır hale getirilmektedirler.

Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin panelleri içerdiği maddeler neticesinde suya, neme ve özellikle yangına karşı mukavemet sağlamakta bu yapısı sayesinde özellikle kabloların yoğun olduğu bölgelerde yangın ihtimaline karşılık sık kullanılmaktadır.

Kalsiyum özlü yükseltilmiş döşeme 1 panellerinin alt kısımları folyo kaplama ya da galvanize çelik ile kaplanmaktadır. Üst kısımlar ise Pvc Zemin KaplamaHpl (Laminat) Kaplama, Galvanize Çelik Kaplama ve Seramik Kaplama gibi diğer zemin kaplama ürünleri ile preslenerek uygulamaya hazır hale getirilmektedir.

 

 • Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme 1

Özel olarak hazırlanmış olan ve kubbe şekli verilen galvanize saçlar eşliğinde hafifleştirilmiş betonların birleştirilmesiyle elde edilen yükseltilmiş zemin panellerinden oluşturmaktadır. Diğer yükseltilmiş döşeme 1 panellerine göre daha dayanıklı bir yapıya sahip bulunmaktadır. Beton özlü olması nedeniyle su, yangın ve nem karşısında da diğer panel türlerine göre avantaj sağlamaktadır. Hazırlanan beton özlü plakalar daha sonra Pvc zemin kaplama, Karo halı ve Lvt gibi diğer zemin kaplama ürünleri ile kaplanabilmektedir. Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme 1 diğer yükseltilmiş zemin panellerinden farklı olarak vidalama yöntemi ile uygulama yapılmaktadır.

 

Yükseltilmiş Döşeme Üst Kaplama Çeşitleri

Yükseltilmiş zemin kaplama ürünlerinin iç dolgu kaplama çeşitleri hazırlandıktan sonra kullanılacakları mekanlara göre farklı üretim hatlarına alınmaktadır. Ana malzeme olarak folyo ya da galvanize çelik hatlarıyla üretilen yükseltilmiş döşeme 1 panelleri daha sonra aşağıda bazı örnekleri verilen zemin kaplama ürünleri ile hazırlanmış olan sunta, kalsiyum ya da beton özlü panellerin üst kısımlarına pres yapılması sonucu uygulamaya hazır hale getirilmektedir.

 1. Folyo Kaplı Yükseltilmiş Döşeme
 2. Enkapsul Kaplı Yükseltilmiş Döşeme
 3. Pvc Kaplı Yükseltilmiş Döşeme
 4. Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme
 5. Seramik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Döşeme 1 Alt Yapı Sistemleri

Yükseltilmiş zemin uygulamalarının panellerden sonraki diğer önemli ürünleri ise alt yapı sistemleri olarak adlandırılan ayarlanabilir galvanize çelik ayak sistemleridir. Yükseltilmiş döşeme panelleri ayarlanabilir galvanize çelik ayaklar üzerine ya da 30*30 – 40*40 gibi demir profiller ile hazırlanmış olan demir karkaslar üzerine uygulanmaktadır. Yükseltilmiş zemin panellerinin genel olarak kullanımı ayarlanabilir ayaklar üzerinden sağlanmaktadır. Bu ayaklar 5cm ile 100 cm arasında farklı ebatlarda üretilmektedir. En yaygın üretim ve kullanım ebatları 15cm yükseltilmiş döşeme 1 ayakları ve 20cm yükseltilmiş döşeme 1 ayaklarından oluşmaktadır. Ayarlanabilir olan yükseltilmiş zemin ayakları yaklaşık 5 cm e kadar değişkenlik gösterebilmektedir. Bazen bu rakam farklı üretimlere göre farklılıkta gösterebilmektedir.

Yükseltilmiş zemin ayakları özel olarak üretilmiş olan deniz tutkallarıyla zemine yapıştırılarak uygulanmaktadır. Özel bir sebep gerekmedikçe vidalama yöntemi kullanılmaz ve zemine tutkalla yapıştırılarak uygulama yapılır. Yükseltilmiş zemin ayakları 20 cm’e kadar direk olarak uygulanabilmekte iken 20 cm ve üzeri yüksekliler için u şeklinde üretilen ve kuşak adı verilen demir profiller ile desteklenmektedir. Kuşak olarak adlandırılan bu profiller yüksekliğin fazla olduğu durumlar da hem denge sağlama görevi görmekte hem de daha fazla yük taşıma imkanı sağlamaktadır. Alt yapı sistemlerinde kullanılan ve bilinmesi gereken ayak ve kuşakların haricinde bir de payanda ve sismik ayak terimleri bulunmaktadır. Payanda olarak adlandırılan yükseltilmiş zemin alt yapı ürünlerinin amacı temel dengeyi sağlamak ve özellikle deprem gibi afet zamanlarında panelleri sabitleyip dengeyi korumaktır.

Sismik ayak modelleri ise normal ayaklardan farklı olarak üretilmektedir. Sismik ayaklar kutu demir profillerle ortak bir şekilde uygulanarak hem daha fazla yük taşıma kapasitesi olanağı sağlar hem de denge koruma özelliği sağlar. Sismik ayaklar, normal ayarlanabilir yükseltilmiş döşeme 1 ayaklarının üzerlerine özel olarak hazırlanmış olan ve kutu profillere yuva görevi gören yıldız başlıklara 40*20 ya da 40*40 gibi kutu profillerin vidalanması ile uygulanmaktadır.

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları

Yükseltilmiş döşeme fiyatları tercih edilecek alt yapı malzemeleri ve kullanılacak yükseltilmiş zemin panellerine göre farklılık göstermektedir. En uygun yükseltilmiş döşeme fiyatları Sunta Özlü Folyo Kaplı panellere ve yüksekliği en düşük ayak modellerine göre belirlenmektedir. Panel çeşitleri ve kullanılacak alt yapı malzemeleri değiştikçe yükseltilmiş döşeme  fiyatları da değişkenlik gösterecektir.

Deka Zemin Kaplama olarak Diğer Zemin Kaplama Hizmetlerimiz

 • Pvc Zemin Kaplama
 • Karo Halı Kaplama
 • Süpürgelik ve
 • Kauçuk Zemin Kaplama

Homojen Pvc, Heterojen Pvc, Akustik Pvc ve Spor Pvc gibi çeşitleri bulunan Pvc Yer Döşemeleri, 50*50 Karo Halı, 25*100 Karo Halı, Mescit Halıları, Banka Halıları, 2,5 mm Lvt Kaplamaları, 4,5 mm Lvt Kaplamaları, 5 mm Lvt Kaplamaları, Alüminyum Süpürgelikler, Plastik Süpürgelikler, Hsl Süpürgelikler, Dekoratif Süpürgelikler ve 40*40*2 cm gibi Kauçuk Zemin Kaplamaları gibi uygulamalar için 2003 yılından bu yana hizmet veren ve anlam da kendini geliştiren bir firma olarak her türlü projeleriniz için yardımcı olabilir ve bu konuda sizlere hem uygun alternatifli pratik çözümler hem de uygun fiyatlar ile avantaj sağlayabiliriz.

Zemin kaplama hizmetleri için firmamızın iletişim bölümünden ilgili personellerimiz ile iletişime geçebilir, bilgi alabilir ve projeleriniz için gerekli çözümler elde edebilirsiniz.