Deka Zemin Kaplama
0541 697 13 60

Uygun Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları

Yükseltilmiş döşeme fiyatları ve sistemlerinden bahsedecek olursak ilk önce onun ne olduğunu nerelerde kullanılabilir olduğunu ve nasıl monte edilebilir olduğunu da bilmek gerekir. Bu yüzden ilk önce seramik kaplı uygun yükseltilmiş döşeme fiyatları nedir ona bakalım. Yükseltilmiş döşeme fiyatları yer kaplama sistemlerinden biri olup zemin üzerine seçilen çeşitli yapısı ile yer üzerine ilk önce yerden yükselmesine yarayan aparatların kullanılarak daha sonra bu ekipmanların üzerine parke kaplama gibi malzemelerin ince bir işçilik ile yapıştırıcıları yardımıyla yerleştirme sistemidir.

Seramik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları ve Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Bu sistem içerisinde kullanılan kaplama malzemesi üstü seramik malzeme kullanılan tiptir. Bu ürün ile kullanıcılara istedikleri kullanıcı deneyimleri sunulur. Kullanıcılar istedikleri konforu ve malzeme kalitesini bulabilmektedir. Seramik kaplı yükseltilmiş döşeme fiyatları sistemleri diğer yükseltilmiş döşeme sistemleri gibi kapalı mekanlarda AVM gibi veya ev içi özel odalarınızda kullanılabilir. Alan içerisinde size görsel açıdan sunduğu seçenekler dışında alan içi kalabalık görüntüleri de yok edebilme avantajı sunmaktadır. Özel ofislerde, AVM’lerinde  ve kişisel kullanım alanlarınız gün içerisindeki trafiğin yoğun olduğu mekanlarda kullanılabilir.

Seramik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri Nasıl Uygulanır?

Tüm yükseltilmiş döşeme sistemlerinde hep aynı döşeme aşamaları kullanılmaktadır. Bu aşamalar ilk önce kullanılacak malzemenin belirlenmesi ile oluşur. Ardından da kaplama yapılacak yerin ölçüleri belirlenir. Bu sayede ne kadar malzeme kullanılacağı da belli olmaktadır. Ardından yükseltilmiş döşeme yapım aşamasında kullanılacak olan belirli bazı malzemeler olmaktadır bu malzemelerin kendi içerisinde monte edilip yer yüzeyine yerleşimleri yapılması gerekmektedir. Bu kullanılacak işlemler sayesinde zemin yerden belirli bir yüksekliğe kavuştuktan sonra belirlenen malzemeler ile üzeri kaplanmaya başlanır.

Bu kullanılan malzemelerden de bahsetmek gerekebilir. Yapım aşamasındaki en önemli etmenler taşıyıcı sistemdir.

Taşıyıcı Sistem: Bu tür döşeme sistemlerinde malzemeler taşıyıcı sistemler üzerine kurulur. Taşıyıcı ayaklar ayarlanabilir olması ile tavan sacı, kafa sacı, saplama boru, plastik conta ve somundan oluşmaktadır. Metal bileşenleri paslanmaya karşı dayanıklıdır. Yükseltilmiş döşemefiyatları sistemleri 20 cm gibi bir yükseklikten fazla olduğunda parçalar birleştirilerek u şeklinde eklentiler yapılar desteklenebilir.