Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri Nedir?

Uygun Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri, Bu ürün grubu zemin üzerine ikinci bir zemin inşa etme mantığıyla ortaya çıkmıştır. Çıktıktan sonra çoğu yerde kullanılmaya başlanan sistem aslında güzel bir mantık içerisinde olduğundan dolayı son zamanlarda birçok inşaat alanlarında, yeni yapılan dairelerde veya ofis gibi yapılarda zeminlerde kullanılmaktadır. Kişilere sunduğu kolaylıklar, ayrıcalıklar ve bunun gibi sebepler sayesinde tercih edilmesi daha çok ön plana çıkmaktadır. Uygun Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri, aslında bir zemin üzerine kurulan ayaklar ile zemin yükseltilerek içinde boşluklu bir yapı yaratan sistemdir.

Kullanıcılara altında kullanılabilecek bir alan yaratarak kolaylık sunarak o oluşan boşlukta oda veya ofis salonu fark etmez o alandaki elektrik tesisatı gibi kablolama sistemlerinin o alanda saklanarak alan içerisinde görüntü kirliliği gibi sorunlara da engel olmaktadır. Modüler bir yapıda olduğundan dolayı yarın öbür gün bir taşınma durumunuzda veya bir sorunda de monte edip istediğiniz yere tekrardan kurulumunu gerçekleştirmenize olanak sağlıyor.


Uygun Yükseltilmiş Döşeme Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir? Ne Gibi Kolaylıklar Sağlıyor?

Yükseltilmiş döşeme sistemlerinin çok fazla kullanılmasının ve çok fazla tercih edilmesinin büyük bir sebebi var aslında. Bu sebeplerin en başında gelen faktör çoğu şeye karşı korumaya sahip olmasıdır. Bunun dışındaki özelliklerinden bahsedelim. Paslanmaya ve yangına karşı dayanıklı olması piyasada kendisine oldukça geniş yer bulmasına sebep oluyor. İnsan sağlığına ve doğaya karşı zararlı hiçbir ürün içermeden üretilmiş olması, doğa dostu bir yapısı olduğunu göstermektedir. Nem ve rutubetten etkilenmeden sizlere rahat uzun ömürlü bir kullanım sunabilir.

Uygun Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri, ana malzemesi yonga levha ve kalsiyum sülfattır. Üst kaplama olarak da standartlara uygun olarak üretilen alüminyum levha, alüminyum folyo, galvanize çelik gibi ürünler kullanılabilmektedir.

Gerekli olduğu durumlarda ise üst ve alt kaplamalar için linolyum, seramik, doğal taş, granit, halı, PVC veya laminat ürünleri kullanılabilir. Bu ürünler ile Uygun Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri, alt ve üst kaplamaları yapılabilir ve istenilen yere göre ayarlanabilir.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemlerinin Kullanım Alanları ve Sağladığı Avantajlar

Yükseltilmiş döşeme sistemlerinin kullanım alanları geniş çerçeveye sahiptir. Duruma göre kullanım alanları da şekillenebilmektedir. Başlıca kullanım alanları şunlardır; Ofisler, IT ve Elektronik Merkezleri, Okullar ve Eğitim kurumları, Hastane ve Sağlık merkezleri, Alışveriş Merkezleri ve Dükkanlar, Ticari binalar, Fabrika ve Proses Alanları olarak bahsedilebilir.

Uygun Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri, sağladıkları avantajlar nelerdir şimdi onlardan da bir söz edelim. Bu ürün yapılarının sağladıkları avantajlar arasında ilk olarak bir mekân içerisinde yapılacak olan sonradan değişikliklere zorluk çıkarmadan adapte olmayı sağlar. Bütün kablolama tesisatları ve boru tesisatları gibi yapıların altından geçirilmesine olanak sağlayarak gerek iç mekân dekorasyonuna yarar sağlayarak gerekse iç alanda daha çok yer açılmasına yarar sağlar. Sonradan oluşa sorunlara karşı sorunların giderilmesinde sorun yaratmaz ve adapte olmayı becerir.

Uygun Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri, Anti statik özelliği sayesinde elektriği deşarj eder ve elektrik kaçakları ve buna benzer durumlarda elektrik çarpma durumlarına karşı insanları korumaktadır. Modüler bir sistem yapısına sahiptir. Bu sayede uygulanması çok kolaydır ve hızlıca monte işlemleri gerçekleştirilebilir. Mimarlar için çok olanaklı bir ürün sayılmaktadır çünkü onlara iç mekanlarda serbest kullanım alanı oluşturmada çok yardımcı olan bir üründür.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemlerinin Kurulmasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygun Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri,  montajı yapıldıktan sonra yapıştırma için kullanılan yapıştırıcının bir donma süresi olduğundan dolayı ilk 24 saat boyunca zemine baskı yapılmaması sistemi daha sağlıklı olması için çok önemlidir. Panellerin yerden kaldırılması istenildiğinde kesinlikle tornavida, pense gibi kesici delici aletler kullanılmamalıdır. Aksi takdirde ürünü kaldırmanız hem hatalı olabilir hem de tüm sistemin yük dengesini bozarak ona zarar verebilirsiniz.

 

uygun yükseltilmiş döşeme   uygun yükseltilmiş döşeme   uygun yükseltilmiş döşeme   uygun yükseltilmiş döşeme

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.