PVC Zemin Kaplama Sistemleri?

Spor Pvc zemin kaplama 8.3 mm sistemlerinin bir başka kalınlıktaki ürünü olan bu çeşidin ne olduğunu anlatmadan önce PVC zemin kaplaması nedir? Diye aklınızdaki soruları gidermek daha doğru olacaktır. PVC maddesi doğal olmayan bir maddeden oluşmaktadır. Sentetik bir madde içeriğinden oluşmaktadır. Mevcut olan ürünlerin PVC kaplanarak daha dayanıklı geldiğini tespit eden bilim adamlarından sonra dünya genelinde yayılmış olup tüm dünya üzerinde kapalı alanlar, özel ofisler, AVM, konutlarda kullanılmaya başlanmıştır. En bilinen ve en temel özelliklerinden birisi dayanıklı olmasıdır. Çok yoğun insan trafiği bulunan alanlarda bile maksimum performans göstermesi ile bilinir.

Spor Pvc Zemin Kaplama

8,3 mm spor PVC zemin kaplama ürünü ise bu bahsettiğimiz PVC maddesinin ailesinden olup farklı alanlarda kullanılan bir çeşididir. Her kalınlığına göre spor alanında kullanıldığı spor dalı farklılık gösterebilir. Çünkü her kalınlıktaki yer her spor dalı için uygun olmayabilir. Basketbol sahasının zemini ile bir tenis sahasının zemini aynı olamaz tabii. Bu yüzden spor PVC zemin kaplama ürünleri çok sayıda mm boyutlara sahiptir. Bu kaplama çeşitimiz çoğu dekorasyon yerlerinde de bahsedildiği üzere hem genel anlamda kaplama çeşidi  olup hem de iç mekân zemin döşeme çeşidi olarak geçmektedir.

8,3 mm Spor PVC Zemin Kaplama Sistemlerinin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Hem genel kaplama ürünü olan hem de iç mekân PVC spor kaplama ürünü olan 8,3 mm spor PVC kaplama ürünümüzün kullanım alanlarını inceleyelim. Çoğu spor faaliyeti gösteren yerlerde kullanılabilir olmasının dışında  bu ürünün yapısı bakımından kalınlığı sayesinde üzerinde topun geri sekmesi ve ayak kontrolü gibi etkileşimler için daha yüksek şok emme özelliği olan yapısı ve noktasal esnekliğe sahip olması en iyi özelliklerindedir. Bu özelliklere sahip olması ile basketbol sporunda zemin yapısı 8,3 mm kalınlığında spor PVC kaplama ürünü olursa hem sporcular açısından oynama kolaylığı sağladığı için hem de izleyenler açısından oynanan sporun seyir zevkinin yükselmesi herkesi memnun edecektir. Spor faaliyeti gösteren alanlardan en çok bu kalınlıkla basketbol sporu başta olmak üzere top kontrolü ve kişilerin ayak hakimiyetini iyi kurması gereken diğer spor türlerinin zeminlerinde mutlaka olması gerekir.

Sosyal medya hesabımız üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

YouTube 

Facebook

Pvc zemin kaplama  Spor pvc zemin kaplama  Pvc zemin kaplama  

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.