Pvc Zemin Kaplama Özellikleri

Kaliteli PVC zemin kaplama zemin kaplama sistemlerinde en çok kullanılan yapılardan birisidir. Bu ürün yapısı sayesinde çoğu insan tarafından talep görmektedir. Ürün özellikleri ise kişileri cezbettirmektedir. Yaygın kullanılmasının en önemli sebeplerinden birisi dayanıklılık özelliğinin çok iyi olmasıdır. PVC zemin kaplama ürünü doğal olmayan vinil adlı maddeden üretilmektedir. Sentetik bir malzemeden yapılmaktadır. Malzeme kalitesi sert olduğundan dayanıklıdır ve dünyada 2. Olan bir sertliğe sahiptir.

PVC zemin kaplama ürünü çok geniş çaplı bir yelpazeye sahiptir. Ürün çeşitleri farklı kullanım alanlarına göre dağılım göstermektedir. Bu dağılımlar içinde de kendi içerisinde farklı ürünlere ayrılabiliyorlar. Çok ürün çeşidi bulunmaktadır. Farklı ürün çeşitlerinin olduğunu söyledim bunların isimlerinden kısaca bir bahsedelim; Homojen PVC zemin kaplama, linolyum kaplama, heterojen PVC kaplama, Spor PVC zemin kaplama, Akustik PVC kaplama, Kondaktif PVC kaplama, LVT PVC kaplama gibi ürün yelpazesine sahiptir.

Kaliteli PVC Zemin Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Piyasa içerisinde çok fazla kullanılan yer kaplama malzemesi olan PVC zemin kaplama malzemesinin birçok özelliği olsa da bazı özellikleri ön plana çıkmaktadır. Ön plana çıkan özelliği yalıtkan bir malzeme olması ve oldukça dayanıklı olmasıdır. Bu sayede kullanıcılara uzun ömür, konfor gibi seçenekler sunup kullanışlı olmaktadır.

Diğer özelliklerinden bahsedecek olursak ise; rulo ve karo modeller halinde bulunurlar ve bu şekilde istenilen forma göre satışı yapılmaktadır. Ürün çeşitlerinin tümü anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Bu sebeple rahatlıkla evinizde kullanabilirsiniz ve çocuklarınız zarar görmez malzeme sayesinde. Hijyenik bir yapıya sahiptir ve temizlenmesi kolay bir yapıya sahiptir.

Paslanma gibi durumlara karşı koruması mevcuttur. Kaliteli PVC zemin kaplama ürünlerinin hepsi basınç gibi durumlara da dayanıklı ve korunaklıdır. Gürültüyü absorbe eder. Yoğun trafik olan alanlarda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Zeminde gürültü oluşturmaz. Esnek olan ve olmayan modelleri de vardır. Su geçirmeme özelliği mevcuttur bu sebeple sıvı ile teması sonucunda parkeler gibi şişme gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Yüksek ısıya karşı dayanıklı yapıya sahiptir. Şık bir görünüme sahip olan çok fazla modeli ve çeşidi, farklı desen tarzları mevcuttur kişiye özel zevkleriniz ile istediğiniz alana monte ettirebilirsiniz. Düşük maliyetli olması sayesinde dünya üzerinde kullanılan malzemeler arasında 2. sıradadır. En önemli özelliklerinden olan ekonomik yapısı ve uzun ömürlü olması Kaliteli PVC zemin kaplama ürünlerini ön plana çıkarmaktadır. Yanmaz bir malzeme kalitesinde olması ve ısıya karşı dayanıklılığını belgeleyerek insanlara karşı sunmaktadır. PVC zemin kaplama malzemelerinin diğer malzemelerden ayrılan noktası da tam olarak bu noktada belli olmaktadır.

PVC Zemin Kaplama Ürününün Çeşitleri Nelerdir?

Yazımızda yukarlarda bahsettiğimiz gibi bu ürün gurubunun çok fazla çeşitleri ve dalları bulunmaktadır. Bazı çeşit grupları bile kendi içerisinde ayrımlara uğrayabiliyor. PVC zemin kaplama ürün çeşitlerinden kısaca bahsedelim.

Homojen PVC Zemin Kaplama

Tek katmanlı bir yapıya sahiptir. Tüm malzeme içerisinde aynı form sürmektedir her bir yerinde malzemeler aynı miktarda dağıtılıp üretilmiştir. Tüm Kaliteli PVC zemin kaplama ürünleri gibi bu ürün de dayanıklılık olarak ön plandadır. Aşınmazlık kürüne göre sınıflandırılması mevcuttur.

Heterojen PVC Zemin Kaplama

Bu üründe ise birden çok fazla katman mevcuttur ve genellikle 2mm kalınlığında üretimi mevcuttur. Üst katmanında aşınmazlık tabakası mevcuttur. Bu üründe malzemenin kalitesini üst tabakasındaki aşınmazlık seviyesi belirlemektedir. Bu üründe cila yapmak da gerekmez.

Bu bahsettiğimiz ürün çeşitleri aslında en çok bilinen Kaliteli PVC zemin kaplama ürün çeşitleridir. Bu ve bunlar gibi birçok farklı model bulunmaktadır. Onlar ise kullanım alanlarına göre ayrılmış olup özel üretilen farklı dayanıklı malzemelerdir.

 

kaliteli pvc zemin kaplama  kaliteli pvc zemin kaplama  kaliteli pvc zemin kaplama  kaliteli pvc zemin kaplama

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.