Heterojen PVC Kaplama Nedir?

Heterojen Pvc Yer Döşeme balıca katman, orta desen katman ve üst şeffaf katman olarak 3 katmanlı olarak bilinen zemin kaplama ürünüdür. Malzemenin üst katmanı heterojen PVC malzemesi ile kaplanmıştır. Geniş ürün yelpazesine ve renk desen seçeneklerine sahiptir. Yoğun trafik alan ortamlarda kullanılmaya uygun yapısı vardır.

Darbelere ve yüksek şiddetli aksiyonlara karşı dayanıklıdır. Üretilme şekli karo ya da rulo şeklindedir. Heterojen PVC kaplama kalınlığı 2mm den 10 mm ye kadar farklı kalınlıklarda oluşabilmektedir.

Heterojen Pvc Yer Döşeme, Homojen PVC kaplamalarına göre daha fazla desen ve renk seçeneğine sahiptir. Kendi içerisinde farklı modellere ayrılmaktadır. Akustik, spor, konut, ticari, gibi farklı özelliklere sahip modellere ayrılmıştır.

Heterojen Pvc Yer Döşeme, kaplamada ön plana çıkan en önemli özelliklerinden bir tanesi cila gerektirmeyen yapısı sayesinde hiçbir işleme gerek kalmadan uzun ömürlü kullanım fırsatı sunmaktadır. Anti-bakteriyel özelliği ile cila gerektirmeyen yapısı birleşince ortaya uzun yıllar deforme olmayan ve canlılığını koruyan bir PVC zemin kaplama ürünü çıkmaktadır.

Heterojen PVC Kaplama Özellikleri Nelerdir?

Heterojen Pvc Yer Döşeme de desen, renk seçenekleri oldukça fazla olup istediğiniz dekorasyona uygun yapıdadır. Esnek ve su geçirmez aynı zamanda yağ ve kir yüzeyinde tutmaz. Basınca dayanıklıdır ve ses yalıtım özelliği mevcuttur. Aşınmaya dayanıklı yapısı ile üst katmanı herhangi bir aşınma, çizilme gibi durumlara karşı mukavemetlidir.

PVC rulo kalınlığı 2mm olabilmektedir. Farklı kalınlıklarda da üretimi yapılmaktadır. 2mm, 3mm, 4mm gibi kalınlıkları da mevcuttur siz kendi alanınız ve kullanım amacınıza göre kalınlık seviyenizi belirleyebilirsiniz.

Heterojen PVC Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Okullar, hastaneler, ofisler ve çeşitli ticari faaliyetlerde bulunan ticarethanelerde kullanılabilmektedir. Laboratuvarlarda, kliniklerde, bakım evlerinde, huzur evlerinde ve hijyenin ön planda tutulduğu alanlarda kullanılması uygundur.

Heterojen Pvc Yer Döşeme ürünü temizlenmek istendiği zaman ilk önce kuru ve ıslak bir paspasla temizlenmesi yapılabilir. İstenildiği gibi yıkanabilir içerisine su kaçması gibi sorunlara karşı dayanıklıdır. Vakumlama işlemi ile temizlenmesi de mümkündür. Yer kaplama ürününüze uygun bir cila ürünü ile zemininizi cilalaya bilirsiniz.

heterojen pvc yer döşeme   heterojen pvc yer döşeme   heterojen pvc yer döşeme   heterojen pvc yer döşeme

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.