Zemin Yükseltme Çeşitlerinden Galvanize Çelik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Nedir?

Galvanize Çelik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme sistemleri günümüzde çok fazla kullanılan zemin kaplama sistemlerindendir. Bu sistemlerin içerisinde ise bulunan bir üründür. Galvanize Çelik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme diğer yükseltilmiş döşeme çeşitleri gibi kullanılan malzeme cinsine göre değişen özelliklere sahip olan bir üründür. Yükseltilmiş döşeme sistemleri nedir ? Nerelerde kullanılır gibi sorulara cevap vererek galvanize çelik yükseltilmiş döşeme ürününün detaylarına devam edelim.

Yükseltilmiş Döşeme

Galvanize Çelik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme sistemleri zemin kaplama işlemlerinde kullanılan bir yapı türüdür. Genel amacı düz bir zemini yerden 10-15 cm yükselterek alt boşluklarında o alan içerisindeki diğer tesisat ve ona benzer kablolama gibi detayların kaybolmasına olanak sağlayan ve ultra dayanıklı bir zemin uygulamasıdır.

Bu alt kısmının boşluklu bir yapıda olması aynı zamanda insanların başına gelecek herhangi bir doğal afet durumlarında boşluklu yapının içerisinde bulunan tesisat kabloları ve buna benzer teknik akşamlara kolaylıkla ulaşmayı sağlar. Bu ulaşım sayesinde çoğu plazalarda ve ofislerde güvenlik açısından da kullanılmaktadır. Yükseltilmiş döşeme sistemleri yangın durumlarında yanmaya karşı dayanıklıdır. Ayrıca kolay tamir, su geçirmezlik, kolay tamir yapamaya uygun olması diğer özelliklerindendir.


Galvanize Çelik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Bu ürün aslında diğer tüm yükseltilmiş döşeme sistemlerinin aynısı olacak şekilde ve boyutlarda olmaktadır. Aynı şekilde montajı yapılmaktadır. Galvanize Çelik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme denmesinin nedeni bu ürünün yapımında malzeme sağlamlığı daha da artması için ve yapılış aşaması olarak kaplama yapılacak ürünün alt ve üst tabanları birleştirilip yanlarından bu galvanize çelik ile birleşimi yapılıp daha sağlam, daha dayanıklı bir ürün ortaya çıkmış olur.

Bu ürünün kullanılması kullanıldığı alanlara farklı avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajlara hep beraber bakalım. Galvanize çelik yükseltilmiş döşeme ile açık ofislerde dekorasyonda serbestlik sağlanabilir. Statik elektriğin iletilmesinde kolaylık sağlayabilir. Mimarlar tarafından yapılan dekorasyonlarda sınırlamalardan uzaklaşıp istenildiği gibi dekorasyona serbestlik katar.

Klima ve iklimlendirme gibi sistemlere sahip olunan alanlarda ortamdaki havanın rahatça dolaşmasını ve havanın her zaman taze ve yeni olmasına olanak sağlar. Genellikle kullanıldıkları alanlar sistem odaları, bilgi işlem odaları, bilgisayar odaları, elektrik ve kumanda odalarında kullanılmaktadır.

Galvanize Çelik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme   Galvanize Çelik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme   Galvanize Çelik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme   Galvanize Çelik Kaplı Yükseltilmiş Döşeme