Epoksi kaplama; zeminin üst yüzeyini kirlenme, sürtünme, ıslanma, aşırı hava değişimleri, yağlanma, kimyasal malzeme gibi dış etkenlere ve doğa koşullarına karşı korumak amacıyla renkli ve dekoratif malzemelerle örtme işlemine denir. Epoksi malzemesi kimyevi ve teknolojik bir malzemedir. Epoksi zemin kaplamasında kullanılan ürün zemine büyük bir kuvvetle yapışır ve etkilidir. Aynı zamanda özellikle inşaat sektörü başta olmak üzere malzemeleri birbirine tutturmak için de bol miktarda kullanılırlar.

Epoksi özelliği gereği 2 bileşenlidir ve halk dilinde reçine olarak da bilinir. Uygulama öncesi bu iki bileşen de bal kıvamındadır. İnşaat sektöründe epoksi reçine en çok tahtaları, betonu ve çeliği birbirine tutturmak ve yapıştırmak için kullanılır. Çift bileşeni belli oranlarda karıştırılır ve kısa bir süre sonra tepkimeye yani reaksiyona girer ve sertleşir. Epoksi kaplama Bu yüzden bileşenler karıştırıldıktan kısa süre sonra kullanılmak zorundadır. Aksi durumda taşlaşır ve kullanılamaz.

Epoksi zemin kaplama en çok otoparklar, depo, fabrikalar, imalathaneler, hastaneler, laboratuarlar ve spor sahalarında uygulanır. Epoksi uygulanmayan zeminlerde yaya ve araç trafiği yoğun ise, beton ne kadar sağlam olursa olsun belli bir süre sonra tozumaya başlayacaktır. Tozuma yapan zeminlerde zamanla küçük küçük çukurluklar oluşacaktır. Beton tozumaları hiçbir mekanda istenmez. Betondan kalkan tozlar uçuşarak ürün, hammadde ve makinelerin üzerine konup birikebilir. Bu da hem makinenin performansını düşürür, hem de ürün kalitesini bozar. Çoğu yerde de temizlik çalışanları için iş çıkarır, kötü görüntü oluşturur. Özellikle matbaalarda ve gıda fabrikalarında kesinlikle istenmez.Epoksi zemin kaplamalar zeminde tozumayı önler, çukurlukları kapatıp düzgün bir yüzey sağlar. Epoksi Zeminin üzerini kapatarak koruma sağlar, bozulmasını engeller. Ral K7 deki tüm renklerin uygulanabilirliği ile mağaza, showroom ve ofislerde dekoratif ve estetik görünüm sağlar.

Üreticiden Ucuza Alın

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN

Pvc Zemin Kaplama , 3 Boyutlu Zemin Kaplama ve Karo Halı Uygulamaları.

https://www.deka-zemin.com/pvc-zemin-kaplama/k/233

https://www.deka-zemin.com/3-boyutlu-epoksi

https://www.deka-zemin.com/karo-hali-kaplama/k/249

Deneyim ve Tecrübe Sahibi Ekiplerimizle Profesyonel Hizmet Vermekteyiz

Sipariş Ver


:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.