Akustik PVC Zemin Kaplama Nedir?

Akustik pvc zemin kaplama Bu konuya değinmeden sizlerin ürünü daha iyi anlamanız içi PVC maddesinin ne olduğunu ve nasıl bir yapısı olduğunu anlamanız gerekmektedir. Bu sebeple ilk önce PVC nedir? Nerelerde kullanılır? Gibi sorularla başlayarak konuya ısınabilirsiniz. PVC ham maddesi petrol ev klor(tuz) maddesinin birleşmesi ile ortaya çıkan dayanıklı bir malzemedir. Bu sebeple dayanıklılığı ile ön plana çıkan bir malzemedir.

Akustik PVC yer döşeme ürünü ise PVC zemin kaplama ürün grubunun bir parçasıdır. Alt dallarından bir tanesidir. Farklı kullanım türlerine göre dağılan PVC zemin kaplama ailesinin ses yalıtımı gibi özellikleri bulunan üyesidir. Ses tutma, yalıtma gibi özellikleri ile kullanıldığı alanlarda yalıtım görevini üstlenmektedir.


Akustik PVC Zemin Kaplama Özellikleri Nelerdir?

En temel özelliği ses diye söylemiştik. Genel olarak ses yalıtması çok yüksek bir malzemedir. Esnek bir formda bulunur. Yağ tutmaz ve sızdırmaz yapıdadır. Basınca dayanıklı bir malzemedir. Kullanıcıların en çok sevdiği özelliklerinden olan desen çeşitleri ve fazlalığı kullanıcıların ürünü kullanmak istedikleri alanlara göre farklı dekorasyon çeşitliliği elde etmiş oluyorlar. Akustik PVC yer döşeme ürününün diğer özelliği ise aşınmaya dayanıklı forma sahip olmasıdır.

Üst katmanı sayesinde aşınmalara ve basınçlara karşı dış kuvvetleri emerek soğurmaktadır. Çok katmanlı yapı sistemidir. Farklı kalınlıklarda çeşitleri de bulunmaktadır. Bu çeşitleri 2mm, 3mm, 4mm gibi sıralanabilir. Fiyatlandırması diğer kaplama ürünlerine göre metre karesi başına daha ekonomiktir.

Akustik PVC Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

PVC zemin kaplama çeşidine göre kullanım alanları değişebilmektedir. Bazı maddelerin yapısı bakımından ortak kullanım alanları da olabilmektedir. Akustik PVC yer döşeme maddesinin kullanım alanları huzur evleri, hastaneler, okullar, ana okulu, laboratuvarlar, klinikler, bakım evleri gibi alanlarda kullanılmaktadır ve ses yalıtımı ile ortamları hem konforlu hale getirmekte hem de sessizliği sağlamaktadır.

Akustik PVC Zemin Kaplama Fiyatları Nelerdir?

PVC zemin kaplama ürün çeşitlerinde en ekonomik model olan akustik PVC zemin kaplama çeşidi metre kare fiyatı olarak en uygun kaplama türüdür. Uygulanacak alana göre fiyatların değişmesi sebebiyle size göre en uygun fiyatı öğrenmek için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Akustik Pvc Zemin Kaplama   Akustik Pvc Zemin Kaplama   Akustik Pvc Zemin Kaplama   Akustik Pvc Zemin Kaplama